Rıdvan Dilmen'den Şoke Eden Asgari Ücret Açıklaması: 8 Bin Liraya Çalışan İnsanlar Var...

Türk futbolunun şeytan lakaplı yıldız forvet oyuncusu ve unutulmaz golcüsü Rıdvan Dilmen TRT Spor kanalında yorumcu olarak ekranlara gelmeye başlamıştı. Yapmış olduğu asgari ücret yorumu şok etti!

Gündem 08.09.2021 - 13:00 08.09.2021 - 13:01 Gülcan Özer

TRT Spor kanalında futbol yorumcusu olarak ekranlara konuk olan Rıdvan Dilmen dün Hollanda karşısında milli takımın uğradığı büyük hezimeti yorumlarken kullandığı asgari ücret rakamı ile büyük tepki çekti. 

Hollanda'nın Türkiye'ye adeta gol olup yağdığı maç sonrasında sosyal medya eleştirilerle yıkılırken TRT ekranlarında maçı yorumlayan Rıdvan Dilmen'in yaptığı asgari ücret yorumu hezimet olarak nitelendirilebilecek maçın dahi önüne geçmeyi başardı. 

RIDVAN DİLMEN'DEN ŞAŞIRTAN ASGARİ ÜCRET YORUMU! 

Şenol Güneş yönetimindeki milli takımın dün galibiyet parolası ile Hollanda'ya karşı oynanan futbol maçına çıkarken yaşanan 6-1'lik galibiyet büyük üzüntü yaratmasının yanında fark nedeni ile eleştirilere de neden oldu. Hollanda maçını TRT kanalında yorumlayan Rıdvan Dilmen tarafından yapılan asgari ücret yorumu ise maçın dahi önüne geçmeyi başardı. 

Bir dönem yeşil sahalarda fırtına gibi esen ve kıvrak futbol zekası nedeniyle Şeytan lakabı ile anılan Rıdvan Dilmen Hollanda maçını yorumlarken "Ben hiçbir parayı küçümsemem. Bugün asgari ücretle çalışan milyonlarca insan var. 8 bin liraya çalışan insanlar var" diyerek büyük bir çıkışa imza attı. Yüzde 100 futbol programında yapmış olduğu bu yorum ile Rıdvan Dilmen sosyal medyada adeta lince uğrarken konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı. 

Vatandaşlar asgari ücretin 2 bin 825 TL olarak ödendiğini hatırlatarak gelen "8 bin liraya çalışan insanlar var" yorumunu eleştirirken konu Rıdvan Dilmen'in programdan aldığı bölüm başı ücretlere kadar geldi. Sosyal medyada yoğun bir şekilde eleştirilen Rıdvan Dilmen günün en çok konuşulanları arasına girdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@