Rönesans Holding Tarafından Danimarkalılara Satılan 5 Şehir Hastanesi Hangileri?

Yapımını üstlendikleri şehir hastanelerinin yönetimi için Rönesans Holding bünyesinde Rönesans İşletme Hizmetleri şirketi kurulmuştu. Şirket Rönesans Holding tarafından Danimarkalı ISS Facilities isimli şirkete satıldı. Peki, Danimarkalılara satılan şehir hastaneleri hangileri, hangi şehir hastaneleri satıldı?

EMLAK HABERLERİ 25.06.2021 - 11:41 25.06.2021 - 11:41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "en büyük hayalım" denilerek hayata geçirilen şehir hastaneleri projeleri tüm hızı ile devam ediyor. Bir yandan yeni şehir hastaneleri için projelendirme çalışmaları yapılırken bir yandan da yapımları süren şehir hastanelerinde inşaat çalışmaları devam ediyor. 

Daha önce tamamlanarak hizmete alınan şehir hastaneleri projelerinde ise yeni bir gelişme yaşandı. Yapımları Türkiye'nin ve dünyanın en büyük inşaat şirketleri arasında yer alan Rönesans Holding tarafından yapılan 5 şehir hastenesinin Danimarkalı bir şirkete satıldğı açıklandı. 

DANİMARKALILARA SATILAN 5 ŞEHİR HASTANESİ HANGİLERİ, HANGİ ŞEHİR HASTANELERİ SATILDI?

Rönesans İşletme Hizmetleri şirketi tarafından işletilen 5 şehir hastanesi Danimarkalı ISS Facilities isimli şirkete satıldı. Rekabet Kurumu tarafından yapılan resmi açıklama ile yapılan satış resmen ilan edildi. Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamada "Rönesans Sağlık Yatırım Anonim Şirketi ve Şam Yapı Anonim Şirketi elinde bulunan Rönesans İşletme Hizmetleri Danışmanlığı AŞ nezdindeki hisselerin yaklaşık %100'ünün ISS Tesis Yönetim Hizmetleri AŞ tarafından devralınması işlemine ilişkin olarak da Rekabet Kurulu 17.06.2021 tarih ve 21-31/401-203 sayı ile ilgili işleme izin vermiştir" ifadelerine yer verildi. 

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklama metninde satışın nedeni ya da satış tutarı konusunda ise bilgilendirmede bulunulmadı. Rönesans İşletme bünyesinde bulunan hasteneler şu şekilde sıralandı;

Adana Şehir Hastanesi,

Yozgat Şehir Hastanesi,

Elazığ Şehir Hastanesi,

Bursa Şehir Hastanesi,

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi. 

Rönensans tarafından işletilen hastaneleri satın alan Danimarkalı ISS şirketi 30'dan fazla ülkede hizmet verirken 1901 senesinden bu yana sağlık sektöründe faaliyetlerde bulunuyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@