Salon Dekorasyonlarının Önemli Parçası Perdeler İçin Bilinmesi Gereken Tüyolar

Evlerimizin en önemli bölümlerinden olan salon dekorasyonlarımız için kullanılan perdeler, ev ve odaların dekorasyonlarını tamamlayan en son adımlardan biridir.

Salon Dekorasyonlarının Önemli Parçası Perdeler İçin Bilinmesi Gereken Tüyolar

Salon dekorasyonu içerisinde önemli bir nokta olan perdeler, aydınlatma, mobilya ve duvar rengiyle birlikte bütünlüğün sağlanabilmesi için gerekli bir parçadır. Ev ve salon dekorasyonunun yapı taşlarından biri olduğundan dolayı da, doğru bir şekilde seçilmelidir. Doğru seçilen perdeler, ev içerisinde mükemmel görüntülerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Doğru seçimle takılan perdeler, ev dekorasyonuna mükemmel görüntülerin ortaya çıkmasını sağlayabileceği gibi, yanlış yapılan tercihlerde ev dekorasyonunun tüm büyü ve ahengini bozacaktır. Özellikle ev içerisinde her daim en gözde bölüm olan salonların dekorasyonuna ev sahipleri tarafından ayrı bir özen gösterilmektedir.

Salon dekorasyonu içerisinde de, doğal olarak perdelerin ön plana çıkmaktadır. Bundan dolayı, salon perde seçimi için dikkat edilmesi ve salonları için perde alacak olanların bilmesi gereken bazı tüyolar bulunmaktadır.

Salon Dekorasyonlarının Önemli Parçası Perdeler İçin Bilinmesi Gereken Tüyolar - Resim 1

Salon Perde Seçimi İçin Dikkat Edilip, Bilinmesi Gereken Tüyolar

Eğer salon dekorasyonunuz içerisinde seçmiş olduğunuz salon takımı renkli, karışık şekiller veya desenler içeriyorsa, salonunuz için alacağınız perdeler mutlaka salon takımına göre daha sade ve düz tonlarda olmalıdır.

Çok kabarık özellikte olmayan perdeler, salonunuzun daha sade ve rahat bir görünüm içerisinde olmasını sağlayacaktır. Böylelikle, salon içerisinde oluşabilecek herhangi bir göz yorgunluğu ve renk karmaşasından uzak durulmasını sağlayacaktır.

Evinizin salonu küçük ve odanızın büyük bir şekilde görünmesini istiyorsanız, salon perdesi alırken dikkat edilecekler içerisinde, perdelerin salon duvarlarının renkleriyle aynı tonlarda olmasına dikkat edin. Bu konuya dikkat etmeniz, salonunuzun daha geniş bir görünüm içerisinde olmasını sağlayacaktır.

Salon Dekorasyonlarının Önemli Parçası Perdeler İçin Bilinmesi Gereken Tüyolar - Resim 4

Salonunuzun camları Fransız cam denilen, yani odanın zeminine kadar uzanan camlardan kullanılmışsa, salonunuz için seçeceğiniz perdelerinde cam bitimi, yani zemine kadar olması gerektiğini unutmayın. Bu tür camlar için güneşlik yerine stor perde gibi alternatifler kullanılsa da, camlar için tül perdelerin kullanılması ve boylarının zemine kadar olması gerekmektedir.

Salon dekorasyonu perde seçimi için dikkat edilip, bilinmesi gereken bu tüyolar, salonunuzun dekorasyonunu tamamlayacak perdelerin iyi bir seçimle, göze hoş gelen bir görünüm içerisinde olmasını sağlayacaktır.

SONRAKİ HABER