Satılık 32 Lojman! Fiyatlar 96 Bin TL, 103 Bin TL, 118 Bin TL ve 130 Bin TL Civarında

Erzincan'da 32 konutluk lojmanlar satışa çıkarıldı. Lojman satışı için duyuru yayımlayan belediye başkanlığı başvuruların almaya başladı satışlar da öncelikli satış hakkı kapsamında olacak.

Emlak Haberleri 08.11.2021 - 14:02 08.11.2021 - 14:02 Mustafa KARAGÖZ

Erzincan İl Milli Emlak Müdürlüğü yayımladığı duyuru ile kamu konutu satışı yapılacağını ilan etti. 

Duyuruda satışların öncelikli satış hakkı kapsamında olacağı ve çoğu konutta öncelikli satış hakkı olduğu duyuruldu. İlanda yer alan fiyatlar ise 96.000 TL'den başlıyor. 

İL MİLLİ EMLAK'TAN 96.000 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA SATILIK KONUTLAR

Konut satışları için yayımlanan duyuruda konut satışlarının 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45'nci maddesi uyarınca açık teklif  usulü  ile Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde  (Milli  Emlak Müdürü Makam odasında) toplanacak komisyon huzurunda yapılacağı açıklandı. 

Kurumun resmi sitesinden ilan edilen tabloya göre ihaleye katılacak olan vatandaşlar kendi tekliflerini sunacaklar. 

Duyurularda yer alan bilgilere göre konut satışları Erzincan Merkez İnönü Mahallesinde olacak. konutların zamin kat, 1 ve 2. katta yer aldıklarını duyuran kurum tüm konutların 2+1 tipinde olduğunu bildirdi. Konutların genel olarak 65 m2 ile 75 m2 arasında bir büyüklüğe sahip olduğu da tabloda yer aldı. 

erzincan lojman 1

erzincan lojman 2

Yukarıda yer alan tabloda sadece iki konutun öncelikli satış hakkı kapsamında dışında ihale edileceği duyuruldu. Boş konumda olan dairelerden biri 3+1 diğer ise 2+1 konumda. 3+1 daire 140 bin TL'ye, 2+1 daire ise 115 bin TL'ye satılık. 

Öncelikli satış hakkı kapsamında yer alan konutlara başvuru yapılamayacak. O konutların içerisinde yaşayan kamu personelleri konutları almak için öncelikli konumda. İlk satış hakkı o personellere verilecek.

BOŞ KONUTLAR İÇİN BAŞVURULAR

İhaleler 23 Kasım tarihinde düzenlenecek. İlan edilen tarihe kadar başvurular açık kalacak. Başvurular için gerekli şartname ve ekleri mesai saatleri içerisinde Milli Emlak Müdürlüğünde ücretsiz olarak görülebilir ve başvurular şartnameye göre tamamlanabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@