Semerkand Yapı Konkordato İlan Eden Şirketler Arasına Katıldı!

İnşaat sektöründe işler ne yazık ki kötü gitmeye devam ediyor. Konkordato ilan eden inşaat şirketleri arasına Semerkand Yapı da eklendi.

Emlak Haberleri 08.01.2019 - 14:21 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

İnşaat sektöründe işler ne yazık ki kötü gitmeye devam ediyor. Konkordato ilan eden inşaat şirketleri arasına Semerkand Yapı da eklendi.

2005 senesinde aynı zamanda bir dönem Esenyurt Belediye Başkanlığı da yapan Gürbüz Çapan ve kardesi olan Çetin Çapan tarafından yapılan açıklamalara göre Semerkand Yapı ne yazık ki konkordato talep etti. Sözcü Gazetesi tarafından yapılan habere göre İstanbul Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından 3 Ocak 2019 tarihinde verilen karara göre firmaya 3 aylık geçici mühlet verildi. Yayımlanan konkordato ilanı ile ise geçici konkordato komiserleri olarak yeminli mali müşavir Adnan Ay, finans uzmanı Ali Fatih Uysal, Doç. Dr. Burak Huysal'ın ataması yapıldı. Semerkand İnşaat Konkordato Talebi İçin Duruşma 28 Mart Tarihinde Yapılacak! Firmanın şimdiye kadar tamamlanan çok sayıda projesi bulunuyor. Bunlardan bazıları Esenkent'te 7 bin 200 konut, Boğazköy'de 5 bin 700 konut ve Beylikdüzü'nde de 4 bin 200 konut projeleri yer alırken Bodrum'da da çok sayıda butik proje bulunuyor. Semerkand İnşaat Devam Eden Projeler Neler?Beylikdüzü'nde 555 daire ve 95 mağazadan oluşan Semerkand Line, 184 konutluk Kozz Ankara ve 214 konutluk Semerkand Line Bakırköy projeleri ise Semerkand İnşaat konut projeleri arasında yer alıyor. 20 Aralık 2018 tarihinde şirkette yönetim değişikliği yapılmış ve Çetin Çapan yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliğinden ayrılırken, şirketin yönetimindeki tek isim Volkan Haludun Çakar olmuştu. Konkordato İlan Eden İnşaat Şirketleri Hangileri?AC Yapı, Metsan, Nuhoğlu, Emay, Ceylan İnşaat ve Satya İnşaat gibi çok sayıda inşaat şirketi bulunuyor. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@