Senetle Ev Alanlar, Ev Almak İsteyenler Dikkat!

Son zamanlarda yükselen konut kredisi faiz oranları ile beraber vatandaşlar artık senetle satış yapan konut projeleri ile ev sahibi olmayı tercih ediyor. Bu yazımız hem senetle konut alanları hem de senetle ev sahibi olmayı düşünenleri yakından ilgilendiriyor!

EMLAK HABERLERİ 19.11.2018 - 21:40 15.07.2021 - 00:18 SERHATMEDYA

Son zamanlarda yükselen konut kredisi faiz oranları ile beraber vatandaşlar artık senetle satış yapan konut projeleri ile ev sahibi olmayı tercih ediyor. Bu yazımız hem senetle konut alanları hem de senetle ev sahibi olmayı düşünenleri yakından ilgilendiriyor!

Bugün mahkemeden çıkan emsal karar binlerce kişiyi yakından ilgilendiriyor. Verilen karar kapsamında bundan sonra zamanında teslim edilmeyen konut projeleri için müteahhitler kadar bankalar da sorumlu tutuldu. Senetle Konut Alanlar Daha Fazla Mağdur Oluyor! Mahkeme tarafından verilen kararı değerlendiren Tüketici Hakları ve Çevreyi Koruma Derneği Genel Başkanı Osman İlhan konu hakkında "Diğer tüketiciler bu tarz mağduriyet yaşamaması için mutlaka ön araştırma yapmamalılar. Bankaların bu işin içinde olup olmadığı öncelikle bilinmesi gerekenlerden. ÿMüteahhittin teminatı ve bankalarla olan anlaşmalarına da ayrıca bakılmalı.Bu tarz alım-satımlarda mutlaka nakit veya banka kredisi üzerinden faaliyet yürütülmeli. Senet üzerinden veya devre mülk karşılığında satışlardan kaçınılmalı. Çünkü müteahhit battığı zaman, ellindeki senetleri bir başkasına ciro ederek kullanabiliyor. Tüketiciler ödemiş oldukları paraları bir başkasına ödemek zorunda kalıyorlar.Tekrar belirtmek gerekirse tüketici için gayet olumlu bir karar. İnşallah bunların devamı olur. Mağduriyetler daha da azalır. Bu konuda yüzlerce, binlerce mağduriyet var. O yüzden iyi bir karar, inşallah hayırlı uğurlu olur" diyerek önemli bir konuya dikkat çekti. Senetle konut satın almak isteyen kişileri uğuran İlhan bu tip satışların hiçbir güvencesi olmadığı yönünde uyarıda bulundu. Yüksek konut kredisi faiz oranları ile bankadan kredi çekerek ev satın alamayan kişiler ise tek çare gördükleri senetle ev sahibi olmak konusunda ise son derece dikkatli olunması ve oldukça sağlam bir konut satış sözleşmesi imzalanması, bu sözleşmenin ise noter onaylı olması konusunda dikkat edilmesi gerektiği belirtiliyor. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@