Sıfır Almaya Parası Yetmeyene Sahibinden Ucuz 2. El Prefabrik Ev İlanları ve Temmuz Fırsatları

Ucuz prefabrik ev almak isteyen kişilerin ilk tercihleri olan ikinci el prefabrik ev ilanları için sahibinden satılık ilanları yayımlandı. Temmuz ayına özel yeni ilanlar...

Sıfır Almaya Parası Yetmeyene Sahibinden Ucuz 2. El Prefabrik Ev İlanları ve Temmuz Fırsatları

Ev fiyatları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken ne yazık ki konut fiyatlarında yaşanan artış alt gelir grubu vatandaşların ev sahibi olmasını imkansız hale getirmişti. Hem son dönemde yaşanan depremlerin artması hem de ev fiyatlarının yükselmesi ile pek çok kişi prefabrik evlere yönelmişti.

Son dönemde talebin artması ile prefabrik ev fiyatları da yükselişe geçerken ucuz prefabrik evler için arayışta olan kişiler için sahibinden satılık 2. el prefabrik ev ilanları öne çıkmıştı. Online satış siteleri üzerinden yayımlanan ilanlarda hem ikinci el prefabrik evler hem de üreticinden halka direkt olarak satılan evlerde indirim yapıldı.

SAHİBİNDEN SATILIK İKİNCİ EL PREFABRİK EV FİYATLARI NE KADAR, KAÇ TL?

Konut fiyatlarında yaşanan yükselişin etkisi ile vatandaşlar prefabrik ev ilanlarına yönelirken ucuz ev ilanları adeta kapışılıyor. İnternetten satışa sunulan ilanlar olduğu gibi pek çok üretici firma fabrikadan halka sıfır prefabrik ev fiyatlarında da indirim yaptı.

İndirimli olarak satılan prefabrik evlerde öne çıkan özelliklerden biri de hepsinin normal konut fiyatlarının çok daha altında satılması oldu. Sıfır konut fiyatlarında yaşanan artışın ardından depreme dayanıklı ev almak isteyen kişilerin ilk tercihleri prefabrik evler olmuştu. Sahibinden satışa sunulan taşınmazlarda 100 bin liradan başlayan fiyatlar sunuldu.

prefabnrik ev ilanları 30 haziran

Örneğin sıfır olarak satılan 90 m2 temel dahil anahtar teslim prefabrik ev 399 bin 999 liraya satışa sunulurken, sahibinden satılık ikinci el prefabrik ev için ise 100 bin TL oldu. Antalya'da satışa sunulan prefabrik ev için ise belirlenen satış fiyatı 325 bin TL oldu. Fabrikadan satılan prefabrik evlerde öne çıkan en büyük avantaj ise bu konutların adrese teslim olarak satılması oldu. Adrese anahtar teslim olarak satılan prefabrik evlerde nakliye ve montaj gibi ek masraflar olmuyor.

Bu da fabrikadan halka anahtar teslim olarak satılan prefabrik evlerin vatandaşa daha ucuza gelmesini sağlıyor. Prefabrik evlerde bu nedenle satın alımlarda mutlak nakliye ve montaj ücretlerinin de hesaplama dahil edilmesi ve buna göre fiyat karşılaştırması yapılması gerekiyor. Yine fiyat istenirken bu ücretlerin fiyata dahil olup olmadığının da teyit edilmesi gerekiyor.