SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı, TEİAŞ VE EÜAŞ Hakkında Özelleştirme Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı!

Elektriğin özelleştirmesi konusunda çok tartışılan TEİAŞ VE EÜAŞ hakkında yeni özelleştirme kararları Resmi Gazete ile yayımlandı. Hazineye ait taşınmazlar satışa çıktı!

Emlak Haberleri 19.05.2022 - 08:10 19.05.2022 - 08:12 Gülcan Özer

19 Mayıs 2022 Tarihli ve 31840 Sayılı Resmî Gazete ile yayımlanan Mülkiyeti Maliye Hazinesi Adına Kayıtlı Olan Taşınmazların ve Hisselerin Özelleştirme Kapsam ve Programına Alınması, Özelleştirilmesi, Özelleştirme İşlemlerinin 31/12/2025 Tarihine Kadar Tamamlanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5591) kapsamında elektrikte özelleştirme konusunda bir adım daha atıldı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imza kapsamında mülkiyeti Maliye Hazinesi, Elektrik Üretim A.Ş. EÜAŞ ile Türkiye Elektrik Üretim A.Ş. TEİAŞ üzerine kayıtlı olan farklı illerde yer alan 243 taşınmaz satışa sunuldu. Taşınmazlar için özelleştirme kararı kapsamında işlemlerin en geç 2025 senesine kadar tamamlanacağı belirtildi. 

SATILIK HAZİNE ARAZİLERİ İÇİN YENİ KARARLAR ALINDI, ELEKTRİKTE ÖZELLİŞTİRME ADIMI ATILDI! 

Mülkiyeti hazineye ait olan hazine arazilerinin satışı konusunda 19 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazete ile alınan karar neticesinde yeni satışlar başlarken aynı zamanda çok tartışılan Elektrik Üretim A.Ş. EÜAŞ ile Türkiye Elektrik Üretim A.Ş. TEİAŞ özelleştirme kararı içinde yeni bir adım atılmış oldu. 

özelleştirme 1-2

özelleştirme 2-2

özelleştirme 3-1

Özelleştirme kararlarının tamamı ve PDF Formatı İçin TIKLAYINIZ...

Söz konusu özelleştirme işlemleri satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işletme hakkının verilmesi yöntemleri arasında en uygun olanı seçilerek yapılacak. Özelleştirme işlemlerinin alınan karar kapsamında en geç 31 Aralık 2025 tarihine kadar tamamlanacak ilan edildi. Son dönemde elektrik faturalarına gelen zamlar nedeni ile özelleştirme kararı tartışılmaya başlanmıştı. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@