Son Dakika! Esenler Otogarı İSPARK Devri İçin Son Karar Açıklandı

Esenler Otogarı için yürütülen süreçte sona gelindi. Mahkeme iptal talebi hakkında kararını verdi ve otoparkın İSPARK'a devri onaylandı. Detaylar haberimizde!

EMLAK HABERLERİ 27.07.2019 - 12:44 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Esenler Otogarı için yürütülen süreçte sona gelindi. Mahkeme iptal talebi hakkında kararını verdi ve otoparkın İSPARK'a devri onaylandı. Detaylar haberimizde!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen Esenler Otogarı'nın İSPARK'a  devri konusunda ki mahkeme sürecinde sona gelindi. İBB Esenler Otogar'ı İSPARK Devri Mücadelesini Kazandı! Yürütülen süreçte merakla beklenen mahkeme kararı açıklandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan karar ile İBB şirketleri arasında yer alan İSPARK 'a devredilmesi istenen Esenler Otogar'ı otoparkı işletme hakkı için mahkeme nihai kararını açıkladı. Mahkeme İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından alınan kararı onayladı ve Avrasya Terminal İşletmeleri AŞ ile Uluslararası Trakya ve Anadolu Otobüsçüler Derneği tarafından işletilen otoparkın İSPARK'a devredilmesine karar verdi. Hatırlanacağı üzere İBB meclisi tarafından alınan karara Avrasya Terminal İşletmeleri AŞ ile Uluslararası Trakya ve Anadolu Otobüsçüler Derneği itiraz etmiş ve mahkeme süreci başlatılmıştı. Esenler Otogarı Otoparkı Artık İSPARK Tarafından İşletilecek İstanbul 3. İdare Mahkemesi beklenen kararı açıkladı ve Avrasya Terminal İşletmeleri AŞ ile Uluslararası Trakya ve Anadolu Otobüsçüler Derneği tarafından yapılan iptal başvurusunu reddetti. Mahkeme tarafından açıklanan davanın incelemeksizin reddi kararı sonrası İSPARK resmen otoparkın işletme hakkını elde etmiş oldu. Verilen karar sonrasında bir önce açıklanan Esenler otogarı otoparkının İSPARK’a devriyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı da kendiliğinden ortadan kalkmış oldu.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@