Son Dakika! Ev Alanlara Konut Hesabı Desteği 25 Bin Liraya Çıkıyor

Ev alanlara devlet desteği olarak anılan konut hesabı için hükümet meclise kanun teklifi verdi. Verilen kanun teklifi ile konut alanlara devlet yardımı olarak 20 bin lira değil 25 bin lira ödenecek. Detaylar haberimizde...

EMLAK HABERLERİ 30.11.2018 - 14:01 15.07.2021 - 00:18 Emlak 365

Ev alanlara devlet desteği olarak anılan konut hesabı için hükümet meclise kanun teklifi verdi. Verilen kanun teklifi ile konut alanlara devlet yardımı olarak 20 bin lira değil 25 bin lira ödenecek. Detaylar haberimizde...

AK Parti yeni kanun teklifini meclise sundu. Meclise sunulan kanun teklifleri içerisinde emlak sektörünü yakından ilgilendiren çok sayıda önemli değişiklik bulunuyor. Verilen kanun teklifi kabul edilirse bundan sonra konut hesabı açan bankalar üzerinden hesap açarak para biriktiren kişilere 20 bin lira yerine 25 bin lira konut desteği verilecek. Kimler Konut Hesabı Açtırabilir?
  • 07.04.2015 tarihi itibari ile tamamı kendi adına kayıtlı Konut sahibi olmayan Türk vatandaşları açtırabilir. 

  • 18 yaşından küçükler adına veli ya da vasisi tarafından Konut Hesabı açtırılabilir. 

  • Konut Hesabı ortak hesap olarak açtırılamaz. Birden Fazla Konut Hesabı Açtırabilir mi?
  • Katılımcı birden fazla Konut Hesabı açtıramaz. Konut Hesabı bankalar arasında taşınamaz.

  • Müşterinin bankada veya farklı bankalarda birden fazla hesap açması durumunda bu hesaplar birleştirilemez. Konut Hesabı’nın Asgari Vadesi nedir?
  • Minimum 3 yıl vadeli olarak TL cinsinden açtırılabilir. Konut Hesabı’na Yapılan Ödeme Tutarları ve Koşulları Nelerdir? 
  • Katılımcı Konut Hesabı’nın açılış tarihinde, bir defaya mahsus olmak üzere, Konut Hesabına Dair Yönetmeliğin 4. maddesinde belirtilen üst sınırı aşan bir tutar yatırabilir. Bu tutar 37.645,87 TL’yi* geçemez. 

  • Müşteri tarafından hesaba düzenli olarak aylık ya da 3 aylık dönemlerde yatırılacak tutarlar kasadan, vadesiz mevduat hesabından, vadesiz mevduat hesabında yeterli bakiye olmaması durumunda talimatının bulunması halinde sırasıyla havuz hesabından sonra kredili mevduat hesabından, düzenli ödeme talimatı bulunmaması durumunda ise limitler dahilinde kalınmak şartı ile herhangi bir kanaldan yatırılabilecektir. 

  • Düzenli ödeme periyodu olan aylık veya 3 aylık ödeme tercihi her 12 aylık dönem başında değiştirilebilecektir.

  • Düzenli aylık ödemelere ilişkin alt ve üst birikim tutarları 2018 yılı için tablodaki gibidir. Düzenli ödemeler, alt ve üst sınırlar dahilinde kalınmak kaydıyla, farklı tutarlarda yapılabilir.Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@