Son Dakika! İran'da Nükleer Santralin Yer Aldığı Şehirde 5.9 Şiddetinde Deprem

İran'da çok şiddetli deprem meydana geldi. Ülkenin nükleer santralinin yer aldığı Buşehr eyaletinde yaşanan depremin şiddeti 5.9 olarak açıklandı.

Son Dakika! İran'da Nükleer Santralin Yer Aldığı Şehirde 5.9 Şiddetinde Deprem

Alınan son dakika bilgisine göre İran'ın Buşehr eyaletinde çok şiddetli bir deprem meydana geldi. İlk açıklamada depremin şiddeti 5.9 olarak açıklandı. Bölgeden elde edilen ilk bilgiler ve yaşanan depreme dair veriler şu şekilde;

İRAN'DA ÇOK ŞİDDETLİ DEPREM

Yaşanan şiddetli depremin ardından Tahran Üniversitesi Sismoloji Merkezinden yapılan yazılı açıklama yapıldı. Tahran Üniversitesi Sismoloji Merkezi sabah saatlerinde medyana gelen depremin merkez üssünü Buşehr eyaletine bağlı Guneve ilçesi olarak açıkladı.

Saat 11.11 sularında meydana gelen depremin şiddeti Tahran Üniversitesi Sismoloji Merkezince 5.9 olarak duyuruldu. Yerin 10 kilometre derinliğinde gerçekleştiği bildirilen depremin ardından, aynı yerde en büyüğü 4,5 olmak üzere 7 artçı deprem meydana geldiği belirtildi.

NÜKLEER SANTRAL YER ALIYOR

5.9 şiddetinde meydana geldiği Buşehr eyaletinde bir nükleer santral bulunuyor. Bölgede deprem nedeniyle bir yıkım olduğuna dair açıklama gelmedi. Ayrıca deprem bölgesine İran Kızılay ekipleri sevk edildi.

Ayrıntılar Gelmeye Devam Edecek...