Son Dakika: Tapu E Randevu Kapatıldı! Bugün Tapu Daireleri Açık Mı, 17 Günlük Tam Kapanmada Konut Satışı Yapılacak Mı, Tapu Çalışma Saatleri Değişecek Mi?

Koronavirüs tedbirleri genelgesi kapsamında 17 günlük tam kapanma döneminde tapu daireleri için yeni çalışma saatleri ve kuralları belirlendi. Yapılan son dakika açıklaması ile e randevu uygulaması kapatıldı. Önceden randevu alanlar için tapu daireleri açık olacak, yeni randevu almak isteyen kişilere ise 18 Mayıs ve sonrası için randevu oluşturulacak. Tapu daireleri açık mı son dakika, 17 günlük tam kapanmada tapu daireleri açık olacak mı, Pazartesi günü tapu daireleri açık mı, tapu dairesi rand

Son Dakika: Tapu E Randevu Kapatıldı! Bugün Tapu Daireleri Açık Mı, 17 Günlük Tam Kapanmada Konut Satışı Yapılacak Mı, Tapu Çalışma Saatleri Değişecek Mi?

Tapu daireleri için 17 günlük tam kapanma döneminde çalışma esasları belirlendi. Yapılan açıklama ile beraber tapu dairesi çalışma saatleri ve e randevu işlemleri yeniden düzenlendi. Bu kapsamda e randevu sistemi yeni randevu taleplerine kapatıldı ve vatandaşlara 18 Mayıs tarihi itibari ile randevu verilmeye başlandı.

17 GÜNLÜK TAM KAPANMADA TAPU DAİRELERİ AÇIK OLACAK MI?

Dün akşam 19:00 itibari ile başlayan ve 17 gün devam edecek olan tam kapanma döneminde tapu işlemlerinin nasıl yapılacağı da merak konusu oldu. 17 günlük tam kapanma döneminde tapu daireleri sınırlı sayıda personelle hizmet vermeye devam edecek. Ancak tapu dairelerinden yalnızca randevusu olan kişiler hizmet alabilecek.

Tapuda randevusu olmayan kimsenini işlemi yapılmayacak. Bu kişilerin muafiyet için tapu randevu mesajını göstermeleri yeterli olacak. 29 Nisan ile 17 Mayıs 2021 tarihhleri arasında önceden tapu randevusu alan kişiler, bu randevu mesajlarını ibraz etmeleri halinde belirlenen randevu tarihi ve saatinde işlemlerini yapma hakkı elde ederek sokağa çıkma yasağından muaf tutulacaklar.

Yani önceden alınan tapu randevuları iptal edilmeyecek, tapu daireleri kapatılmayak. Sadece randevusu olmayan kişilerin işlemleri yapılmayacak.

Son Dakika: Tapu E Randevu Kapatıldı! Bugün Tapu Daireleri Açık Mı, 17 Günlük Tam Kapanmada Konut Satışı Yapılacak Mı, Tapu Çalışma Saatleri Değişecek Mi? - Resim 1

TAPU DAİRELERİ AÇIK MI SON DAKİKA: TAPU E RANDEVU SİSTEMİ KAPATILDI!

Tapu dairelerinde işlem yapmak isteyen kişiler için yapılan duyuru ile "Cumhurbaşkanlığınca belirlenen 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma döneminde e-randevu hizmeti verilmeyecek olup sadece https:// webtapu. tkgm. gov. tr üzerinden başvurular kabul edilecektir" ifadeleri ile yapılan düzenleme duyuruldu.

TAPU ÇALIŞMA SAATLERİ CORONA: TAM KAPANMA DÖNEMİNDE TAPU DAİRELERİ SAAT KAÇTA AÇILIYOR, KAÇAK KADAR AÇIK ÇALIŞIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

Getirilen 17 günlük tam kapanma ve sokağa çıkma yasağı uygulaması ve koronavirüs tedbirleri kapsamında tapu dairelerinin çalışma saatleri de değişti. Tapu dairelerinde mesai sabah saat 10:00 itibari ile başlarken mesai ise 16:00 itibari ile sona erecek ve tapu daireleri kapatılacak. Bayram tatili için ise alınan resmi karar ile 9 gün olarak uygulanacak ve bu tarihler arasında tüm resmi kurumlarda olduğu gibi tapu dairelerinde de çalışma yapılmayacak.