Son Dakika! Vakıfbank İndirimli İmar Barışı / Affı Kredisi Vermeye Başladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan imar affı kapsamında nakit para desteği arayanlara özel olarak Vakıfbank bundan sonra indirimli imar barışı kredisi kullandıracak.

EMLAK HABERLERİ 03.08.2018 - 10:50 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan imar affı kapsamında nakit para desteği arayanlara özel olarak Vakıfbank bundan sonra indirimli imar barışı kredisi kullandıracak..

İmar barışı ödemelerini teşvik etmek amacı ile hükümet düğmeye bastı. Aralarında Vakıfbank'ın da bulunduğu 3 kamu bankası indirimli imar barışı kredisi vermeye başlayacak. Vakıfbank'ın yanı sıra Halkbank imar barışı kredisi ve Ziraat Bankası imar barışı kredisi kullandıracak. 



48 Ay Vadeli İmar Barışı Kredisi Vakıfbank Şubelerinde!



İmar affı başvurusu için yapı kayıt belgesi başvuru formu doldurmak isteyen ancak imar barışı ücreti için ödemesi gereken tutar elinde olmadığı için başvuruda bulunamayan kişilere yönelik olarak Vakıfbank imar affı kredisi kullandırmaya başladı. 



Vakıfbank'tan yapılan açıklamaya göre banka 48 ay vadeli olmak üzere 20 bin liraya kadar olan kredi başvurularında yüzde 1,33 kredi faiz oranı uygulayacak. Vakıfbank imar barışı kredisi faiz oranı olarak 20 bin lira ile 100 bin lira arasındaki kredi başvuruları için ise yüzde 1,48 faiz oranı uygulanacak. 100 bin lirayı aşan Vakıfbank yapı kayıt belgesi kredisi için uygulanacak olan Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1,65 olarak uygulanacak. 



Yani 48 ay vadeli 20000 TL kredi kullanan bir kişi imar barıış affı hakkından hemen yararlanarak kaçak yapı statüsünden çıkarken kredi ödemesini ise aylık 599,61 liralık taksitlerle zorlanmadan kolaylıkla yapacak. Kredi paketine özel olarak Vakıfbank ihtiyaç kredisi dosya masrafı olarak ise sadece 100 lira tahsil edilecek. Banka Findeks kredi notu ve aylık gelir tutarı uygun olan kişilere kolay kredi onayı verecek ve imar barışı hakkından yararlanmalarına olanak sağlayacak. 



Vakıfbank İmar Barışı Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılacak?



e devlet üzerinden yapı kayıt belgesi başvuru formu dolduran kişiler cep telefonlarına gönderilen yapı kayıt belgesi ücreti / imar barışı ücreti mesajı ile kendilerine en yakın Vakıfbank şubesini ziyaret ederek imar barışı kredisi için Vakıfbank kredi başvuru formu dolduracak. Kredi onayı alan kişilerin ödemelerini Vakıfbank yapacak ve bu tutar kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin talebine bağlı olarak 48 aya kadar vadeli olarak taksitlendirilecek. 



İmar Barışı Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları İçin TIKLAYINIZ...



Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@