Son Özelleştirme Listesi Yayımlandı: 14 İlde 41 Gayrimenkul Satışı Yapılacak

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yatırımcılara duyuru yayımlayarak özelleştirme yöntemiyle gayrimenkul satışı konusunda bilgilendirmede bulundu. Aralarında Ankara, İstanbul, Antalya ve İzmir gibi illerin yer aldığı 14 ilde 41 asa özelleştirme ihalesi ile satışa sunuldu.

Emlak Haberleri 29.03.2021 - 08:06 29.03.2021 - 08:06 Serhat Karaman
Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yatırımcılara duyuru yayımlayarak yeni gayrimenkul satış ihalesi yayımladı. Yayımlanan özelleştirme ilanı kapsamında 14 ilde yer alan 41 gayrimenkul için 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında “satış” yöntemiyle özelleştirme kararı alındığı ilan edildi.

Özelleştirilecek olan taşınmazların yer aldığı iller Ankara, Amasya, Eskişehir, İstanbul, Kütahya, Elazığ, Iğdır, Kars, Ağrı, Edirne, Tekirdağ, Antalya, Adana ve Samsun olarak sıralandı.

ÖZELLEŞTİRME İDARESİ SATILIK GAYRİMENKUL İHALESİ İLANLARI Yukarıdaki listede yer alan taşınmazlar için özelleştirme ihaleleri 19 Nisan 2021 tarihinde başlayacak ve 28 Nisan 2021 tarihinde sona erecek. Her bir taşınmaz için düzenlenecek olan ihale birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak sureti ile  “pazarlık” usulü ile yapılacak. İhale, pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılacak.

İhalelere gerçek ve tüzel kişiler, Ortak Girişim Grupları (OGG), kooperatifler ile kuruluş belgelerinde taşınmaz edinebileceklerine dair hüküm bulunan dernek ve vakıflarda katılım gösterebilecek. İhale konusu taşınmazların ihalelerine katılacak teklif sahiplerinin her bir taşınmaz için ayrı İhale Şartnamesi alması her bir taşınmaz için ayrı teklif sunulması ve teklif ile şartnamede istenilen belgeleri İdare’nin Ziya Gökalp Caddesi No:80 Kurtuluş/ANKARA adresine son teklif verme tarihi saat 18.00’e kadar elden teslim etmesi ihaleye katılım için yeterli olacak.

İhale ile satın alınan hazine taşınmazı için ihaleyi kazanan hak sahipleri peşin ödeme yapabilirken isteyen hak sahipleri ise yüzde 40 peşin ödeme yaptıktan sonra kalan tutar için senede bir ödeme yaparak 48 ay vadeli olarak ödeme yapma imkanına da sahip bulunacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@