Tapu Harcı ve KDV İndirimi Hangi Tarihe Kadar Uzatıldı, Ne Zaman Sona Erecek?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün yapmış olduğu açıklaması ile tapu harcı indirimi ve konutta KDV indirimi hakkında uzatma kararı aldıklarını duyurmuştu.

Emlak Haberleri 01.11.2018 - 16:41 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün yapmış olduğu açıklaması ile tapu harcı indirimi ve konutta KDV indirimi hakkında uzatma kararı aldıklarını duyurmuştu.

Ev sahibi olmak isteyen kişileri yakından ilgilendiren tapu harcı indirimi ve KDV indirimi 31 Ekim 2018 tarihinde sona ermişti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün gerçekleştirilen Vergi Kurulu Toplantısı kapsamında yapmış olduğu açıklama ile konutta KDV indirimi ve tapu harcı indirimi için uzatma kararı aldıklarını açıkladı. Tapu Harcı İndirimi Uzatıldı, Tapu Harcı İndirimi Ne Zaman Sona Erecek?Tapu harcı indirimi Bakan Albayrak tarafından yapılan açıklamanın ardından bugün Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile resmen uzatılmış oldu. Tapu harcı indirimi 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatıldı. 31 Aralık 2018 tarihine kadar tapu harcı alıcıdan yüzde 1,5 ve satıcıdan yüzde 1,5 olmak üzere toplamda yüzde 3 olarak tahsil edilecek. Bu oran 1 Ocak 2019 tarihi itibari ile tapu harcı indiriminin sona ermesi ile beraber alıcıdan yüzde 2 ve satıcıdan yüzde 2 olmak üzere toplamda yüzde 4 olarak tahsil edilmeye başlanacak. Konutta KDV İndirimi Uzatıldı, Konutta KDV İndirimi Ne Zaman Bitecek?Konutta KDV indirimi 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatıldı. Bu tarihe kadar konutta KDV oranı yüzde 8 olarak uygulanacak. Konutta KDV indirimi sona erdiğinde yani 1 Ocak 2019 tarininde konutta KDV oraı yine yüzde 18 olarak uygulanmaya başlanacak. Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"
Gelişmelerden Haberdar Olun

@