Tapu ve Kimlik Bilgileri Çalınıyor, Eviniz, İşyeriniz Arsanız Habersiz Satılıyor! E Devlet SMS Kaydı Yaptırmayanlar Pişman Olacak

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı vatandaşları son dönemde yaşanan sahte satışlar konusunda uyardı.

EMLAK HABERLERİ 08.03.2020 - 13:29 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı vatandaşları son dönemde yaşanan sahte satışlar konusunda uyardı. Hemen e devlet üzerinden kontrol edin! Eviniz, arsanız, iş yeriniz ya da dükkanınız sizden habersiz satılmış olabilir! e devlet tapu SMS kaydı yaptırmayanların sahte tapu satışları ile evleri, işyerleri ve arsaları satılabilir! Sahte dublör kullanılarak yapılan satışlar ile dolandırıcılar vatandaşın evini bakın nasıl habersiz satıyor!

Dolandırıcılar her geçen gün yeni yöntemler bularak vatandaşı mağdur etmeye devam ederken son dönemin gözde yöntemi ise tapu dolandırıcılığı oldu. TAPUNUZ, EVİNİZ, İŞYERİNİZ, ARSANIZ SİZDEN HABERSİZ SATILMIŞ OLABİLİR! Son dönemde tapu dolandırıcılığı olaylarında rekor artış yaşanırken sahte dublör kullanılarak yapılan satışlar vatandaşı mağdur ediyor. Dolandırıcılar bir şekilde vatandaşın kimlik ve tapu bilgilerini ele geçiriyor. İşte her şey bu noktadan sonra başlıyor. Kimlik bilgileri ele geçirilen kişiler için sahte dublör hazırlanıyor. Yine bu kişi için sahte kimlik belgesi hazırlanıyor ve tapuya gidilerek sanki tapu sahibi gibi davranan dolandırıcılar evinizi, işyerinizi sizden habersiz satıyorlar. HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ... E DEVLET TAPU SMS KAYDI YAPTIRIN, EVİNİZİ KORUMA ALTINA ALIN! Sahip olduğunuz taşınmazın sizden habersiz satışını engellemek için tek yapmanız gereken hemen e devlet şifresi ile sisteme giriş yapmak. E Devlet şifreniz yoksa ya da şifrenizi unuttuysanız mobil bankacılık sistemi üzerinden de e devlete giriş yapabilir, e devlet şifre zarfını size en yakın PTT şubesi üzerinden alabilirsiniz. E devlete giriş yaptıktan sonra arama bölümüne tapu SMS kaydı ya da Tapu Telefon Bilgileri Beyan yazarak ara tuşuna basın ve gelen ekranda çıkan seçeneğin üzerine tıklayarak ilgili kaydı oluşturacağınız ekrana geçiş yapın. 

Gelen yeni ekranda adınıza bir taşınmaz bulunuyorsa aşağıdaki ekranda yer alan bilgiler ekrana gelecektir. 

Bu alandayer alan cep telefonu numarası bilgilerinizi girin ve ardından kayıt tuşuna basın. Bu sayede sahibi olduğunuz tapu ya da tapular için yapılacak olan tüm işlemler hakkında size önceden SMS bilgilendirme mesajı gönderilmesini sağladığınız için sizden habersiz bir işlem yapılmasını engelleyebilirsiniz. E DEVLET SMS KAYDI YAPTIRANLAR EVLERİNİ KORUMA ALTINA ALIYOR! SMS kaydı yaptıran kişiler binbir zorlukla satın aldıkları evlerini ve gayrimenkullerini koruma altına almış oluyorlar. Çünkü yaplan işlemlerde mutlaka önden SMS kaydı gönderiliyor. Yapılacak olan satış öncesi gelen bilgilendirme mesajı sayesinde vatandaş evinin kendisinden habersiz satılmaya çalışıldığını anlayarak hemen önlem alıyor ve tapuya başvuruda bulunarak bu satışın kendisi tarafından yapılmadığını beyan ederek evini güvence altına almış oluyor. 

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRÜ ZEKİ ADLI UYARDI, TAPU İŞLEMLERİ REKOR KIRDI, VATANDAŞ DİKKAT ETMELİ! Konu hakkında açıklamada bulunan Zeki Adlı "Tapu işlemleri artan konut satış rakamları ile yükselmeye devam ediyor. Aşırı yoğunluk var. Yıllık ortalamada 8 - 10 milyona yakın işlem yapıyoruz. Bizim web sitemiz var. E devlet üzerinden burada SMS kaydı olurlarsa gayrimenkulleri hakkında yapılacak tüm işlemlerde önceden bilgi sahibi olabilirler. Anında cep telefonlarına kısa mesaj gittiği için kendilerinden habersiz satış ya da işlem yapılması mümkün değil" diyerek uyarıda bulundu. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@