Tatilini Memur Kampında Yapanlar Üzülecek! Kamu Kampları Zamlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ yayınlandı. Tebliğe göre kamuya ait sosyal tesis, kamp, misafirhane, kreş ve spor merkezlerine yüzde 30 zam yapıldı.

Emlak Haberleri 08.01.2022 - 09:24 08.01.2022 - 09:24 Büşra Uluşen

2022 yılı itibarıyla maaşlarına zam yapılan memurların kamp, sosyal tesis, kamp ve spor tesislerine yüzde 30 oranında zam yapıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğ doğrultusunda bu tesislerdeki yeni fiyatlandırmalar belli oldu.

Yaz tatilini daha uygun fiyatlarla tatil yaparak geçirmek isteyen memurlar için artık bu mümkün olmayacak. Kamu kampları her ne kadar diğer konaklama yerlerinden uygun fiyatlı olsa da 2022 yılında bu fiyatlara yüzde 30 oranında zam yapıldı. Yeni fiyat tarifesi Şubat ayı itibariyle geçerli olacak.

Buna göre memur kampında yaz tatili geçirmek isteyen 4 kişilik bir ailenin 12 günlük kamp masrafı 2 bin 982 liraya yükseldi. Çocuğunu kamu kreşlerine bırakan anne babalar da çocuk başına 345 TL ödeyecek.

ODALAR ÖZELLİKLERİNE GÖRE PAHALANACAK

Kamuya ait kamp ve sosyal konaklayan memurlar (1 Temmuz - 15 Ağustos tarihleri arası hariç) günlük kişi başı yemek için 24.80 lira, konaklama için de 11.10 lira ücret ödeyecek.

Ayrıca odalarda buzdolabı, televizyon ve klima bulunması halinde günlük ilave ücret 9.10 lira olacak. 

kamu sosyal tesis

MİSAFİRHANE ÜCRETLERİ DE ARTTI

Misafirhanelerde konaklayan personelden kaldığı her gece için kişi baaşı 18.9 TL alınacak. Hizmet özellikleri, konum, yatak sayısı gibi hususlarda bu ücret artabilecek. Geçici görevlilerle denetim elemanlarından alınacak oda ücreti de yüzde 50 artırımlı olacak. 

KREŞ ÜCRETİ 81 TL ARTIRILDI

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kreş ve çocuk bakımevlerine kabul edilen her çocuk için aylık bakım ücreti yüzde 30.7 zamla 264 liradan 345 liraya yükseldi. Belirlenen ücretin kreş ve çocuk bakımevi hizmetlerinin karşılanmasına yeterli olmaması durumunda, kurum ve kuruluşlar belirlenen ücretten fazla bedel tespit edebilecek. 

Tesislerde hamam, sauna ve kaplıcalardan bir saatlik yararlanan memurlar kişi başına 23.50 lira ödeyecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@