TAV İnşaat Borç Açıklaması Yaptı: Bankalarla Görüşmeler Devam Ediyor

Türkiye'nin en büyük inşaat firmaları arasında yer alan TAV İnşaat borç iddiaları ve basında çıkan haberler hakkında açıklamada bulundu.

EMLAK HABERLERİ 23.02.2020 - 14:00 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Türkiye'nin en büyük inşaat firmaları arasında yer alan TAV İnşaat borç iddiaları ve basında çıkan haberler hakkında açıklamada bulundu. TAV İnşaat Genel Müdürü Ümit Kazak yapmış olduğu açıklamasında bankalar ile ilgili sürecin devam ettiğini duyurdu. Detaylar haberimizde...

TAV İnşaat Genel Müdürü Ümit Kazak yapmış olduğu açıklama ile şirketleri hakkında yapılan haberlere yanıt verdi. TAV İnşaat'ın Türkiye'nin en büyük inşaat markalarından biri olduğuna dikkat çeken Kazak şirketleri hakkında bankalarla olan borç yapılandırma görüşmelerinin devam ettiğini söyledi. ENR VE TAV İNŞAAT TÜRKİYE'NİN GURURUDUR! Kazak yapmış olduğu açıklamasında ENR ve TAV İnşaat'ın son 10 senelik zaman dilimi içerisinde dünyanın en büyük havalimanı inşaat şirketi unvanını elinde bulundurduğunu belirterek son 12 senedir de Türkiye Müteahhitler Birliği Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Başarı ödülüne layık bulunduğunu söyledi. Toplam 21 bin kişiye istihdam imkanı sunduklarını belirten Kazak 6 milyar dolarlık işlerini de aksama yaşamadan devam ettirdiklerini belirterek "340 milyon dolarlık borç için bankalarla 10 aydır süren bir yeniden yapılandırma dönemine girilmiştir. Çünkü yurtdışındaki projelerimizden 500 milyon dolarlık alacak davaları uluslararası tahkimde devam etmektedir.Bu miktarın 135 milyon dolarlık kısmı uluslararası tahkim mahkemelerinde sonuçlanmış, tahsilat aşamasına gelinmiştir. Diğer tahkim mahkemelerinin de olumlu sonuçlanması beklenmektedir. Bütün bunlar dikkate alınarak, bankalarla nihai görüşmeler devam etmektedir. Ortaklar arasında bundan sonraki iş modeli açısından fikir ayrılıkları olabilir ancak şirketin devamlılığı konusunda hepsi aynı görüştedir "dedi. TAV İnşaat olarak işlerine dört elle sarıldıklarını belirten Kazak şirketin devamlılığı konusunda tüm ortakların görüş birliğinde olduklarını belirterek süreci mümkün olan en kısa süre içerisinde en iyi şartlar altında bitirmeyi amaçladıklarını söyledi. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@