TBB, Şehir Hastaneleri: Yalanlar ve Gerçekler Sempozyumu Gerçekleştirecek!

Şehir merkezine son derece uzak alanlarda yapılması nedeni ile eleştirilen Şehir Hastaneleri için Türk Tabipler Birliği (TBB) yeni bir açıklama yayımladı. Detaylar haberimizde!

Emlak Haberleri 06.11.2019 - 09:50 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Şehir merkezine son derece uzak alanlarda yapılması nedeni ile eleştirilen Şehir Hastaneleri için Türk Tabipler Birliği (TBB) yeni bir açıklama yayımladı. Detaylar haberimizde!

Türkiye'nin en büyük sağlık projeleri arasında yer alan şehir hastaneleri hem merkeze uzak olması hem de çok büyük olması gibi farklı eleştirilere hedef olmaya devam ediyor. Konu hakkında son derece sert bir açıklama yapan Türk Tabipler Birliği (TBB) Merkez Komite Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman şehir hastanelerinde 4 yıllık kira parası ve rant uğruna hem hastaların hem de doktorların hayatlarının tehlikeye atıldığını iddia etti. Doktorlar Şehir Hastaneleri Projesinden Memnun Değil! Yapılacağı açıklandığı ilk günden bu yana sürekli olarak eleştirilen Şehir Hastaneleri projeleri hakkında Türkiye Tabipler Birliği 9 Kasım Cumartesi günü Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanatevi'nde, “Şehir Hastaneleri: Yalanlar ve Gerçekler” isimli bir sempozyum düzenleyeceğini açıkladı. Konu hakkında açıklama yapan Prof. Adıyaman şehir hastanelerinin hem doktorların hem de halk sağlığını hiçe saydığını iddia ederek “Öyle ki, örneğin Ankara'da Mamak'taki bir acil hasta ambulansla en yakın hastaneye gideceği yerde, en yakındaki 2-3 hastaneyi geçip en uzaktaki şehir hastanesine yönlendiriliyor. Bu akıl almaz yöntem çok ciddi bir sağlık sorunu. Bu hastanelerin 4 yıllık kira parasıyla şehir hastanelerinin tamamı rahatlıkla yapılabilirdi. Oysa şimdi halktan toplanan vergiler 21 yıl boyunca şirketlere rant olarak akacak” diyerek şehir hastaneleri eleştirdi. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@