TESK Başkanı Palandöken: Kentsel Dönüşüm Esnaf Düşünülerek Yapılmalı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklanan kentsel dönüşüm eylem planı konuşulmaya devam ederken konu hakkında bir açıklama da TESK Başkanı Bendevi Palandöken tarafından yapıldı.

Kentsel Dönüşüm 21.09.2019 - 13:00 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklanan kentsel dönüşüm eylem planı konuşulmaya devam ederken konu hakkında bir açıklama da TESK Başkanı Bendevi Palandöken tarafından yapıldı. Detaylar haberimizde!

Türkiye'de her gün yaşanan depremler kentsel dönüşümün önemini bir kere daha gözler önüne sererken yürütülen çalışmalar toplumun farklı pek çok kesimini ilgilendiriyor. 1.5 Milyon Konut 5 Yıl İçerisinde Dönüştürülecek! Kentsel dönüşüm konusunda açıklama yapan TESK Başkanı Bendevi Palandöken "Ülkemizde şu an acil ve öncelikli dönüştürülmesi gereken 6,7 milyon konutun 1,5 milyonunun 5 yıl içinde dönüştürülecek olması sevindirici.Deprem riski yüksek olan bölgelere öncelik verilmeli. Güçlendirme ve yenileme planlarıyla bazı yapılar da yıkılmadan depreme dayanıklı hale getirilmeli. Depremler yaşanmadan tedbir almaya başlamalıyız" diyerek yürütülen çalışmalara destek verdi. Hem Hayatlar Kurtarılacak Hem Piyasa Hareketlenecek! Palandöken yapılan her bina yenileme çalışmasının hem hayat kurtaracağını hem de piyasayı hareketlendireceğini söyleyerek ""Özellikle büyük şehirlerdeki çok katlı yapılarda da dönüşüme ihtiyaç var. Bir binanın bile yenilenmesi, onlarca kişinin hayatını kurtardığı gibi beraberinde sektörü ve piyasayı da hareketlendirir.Sürekli yeni inşaat alanları ve ihtiyaç fazlası konut yapmak yerine eski yapılar dönüştürülürse ekonomimiz için de olumlu olur. Çok sayıda işsiz de bu çalışmalarda istihdam edilerek ekmek parası kazanır. Öte yandan kentsel dönüşümle yeniden yapılacak binalarda esnafımız da düşünülmeli. Sitelerde ve bina altlarında bakkal, manav, berber, terzi gibi esnafa yer ayrılmalı" diyerek esnafında unutulmamasını istedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@