TKGM Duyurdu, Web Tapu Sistemi Değişti, Emlakçıların Yetkisi Genişletildi

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü duyuru yayımlayarak web tapu sisteminde değişikliğe gitti. Emlakçıların web tapu yetkileri arttı.

EMLAK HABERLERİ 12.02.2019 - 00:15 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü duyuru yayımlayarak web tapu sisteminde değişikliğe gitti. Emlakçıların web tapu yetkileri arttı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yayımladığı duyuru ile web tapu sisteminde değişikliğe gittiğini duyurdu. Yapılan değişiklik ile beraber emlakçıların web tapu sistemi üzerinden yapabilecekleri işlemler ve yetki kapsamları genişletildi. Web Tapu Emlakçı İşlemleri Yapılan Değişiklikler 
  • "Tapu maliki kendi taşınmazına ait bilgilerin başkası tarafından incelenmesi için yetki verebilir.

  • Tapu maliki, tapu müdürlüğüne gitmeden internetten işlem başvurusunu yapabilir ve gerekli belgeleri internetten tapu müdürlüğüne gönderebilir. Böylece vatandaş tapu müdürlüğüne gitmeden işlemler başlatılarak, imza aşamasına getirilir.

  • Web-tapu ile vatandaşlar, bizzat gelmeden taşınmazlarına işlem yapılmamasına yönelik beyan tesis eder veya tesis ettiği beyanı kaldırabilir. Böylece sahtecilik girişimlerine karşı bir tedbir alınmıştır.

  • Web-tapu sisteminde, vatandaşlarımız SMS ile bilgilendirilmektedir.

  • Ayrıca, Web-tapu kullanarak malik, emlakçılara güvenli bir şekilde tapu bilgisi görüntüleme ve tapu müdürlüğüne başvuru yapma yetkisi verebilir veya verdiği yetkiyi iptal edebilir."WEB TAPU DEĞİŞİKLİK DUYURUSU Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@