TMSF'de İnşaat Krizi! Kayyum Atanan İnşaat Şirketleri Sorun Yarattı

TMSF Başkanı Muhittin Gülal, kayyum atanan şirketler arasında yer alan inşaat şirketleri ile sorun yaşadıklarını söyledi.

EMLAK HABERLERİ 03.07.2019 - 10:44 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

TMSF Başkanı Muhittin Gülal, kayyum atanan şirketler arasında yer alan inşaat şirketleri ile sorun yaşadıklarını söyledi. Detaylar haberimizde!

Özellikle de FETÖ soruşturması sonrasında sayıları artan kayyum atanan inşaat şirketleri TMSF'de de sorun yarattı. İnşaat sektöründe yaşanan daralma ve dibe vuran satış rakamları TMSF tarafından bu şirketlerin gerek elden çıkarılması gerekse de zarar etmeden yönetilmesi konusunda büyük sorunlar yarattı. TMSF Başkanı Muhittin Gülal "İşler Hayal Ettiğimiz Gibi Gitmedi" Konu hakkında açıklama yapan Gülal “Hem sektörün içindeki sıkıntılar hem şirketlerin finansal portföylerinin çok zayıf olması nedeniyle hareket alanımız sınırlı. İnşaat şirketlerinin bankalara kredi borçları var. İnşallah tamamlayacaklar. Borçlar ödenmeden daireler üzerindeki ipoteklerin kalkması söz konusu değil” diyerek tapu müjdesi bekleyen kişileri üzecek haber verdi. İnanlar İnşaat, Fi Yapı ve Dumankaya Yapı Mağdurları Konutlarını Alamadı! Gülal gelen sorular üzerine TMSF tarafından kayyum atanan 3 inşaat şirketi bulunduğunu belirterek bu şirketleri Fİ Yapı, İnanlar İnşat ve Dumankaya Yapı olarak sıraladı. Bu şirketlerden daire alan kişilerin yaşadıkları mağduriyetleri çözmek adına sıkı bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Gülal ancak inşaat sektöründe yaşanan sorunlar nedeni ile hareket alanlarının sınırlı olduğunu söyledi. Bu şirketlerin bankalardan yüksek miktarda kredi çektiklerini belirten Gülal bu borçları ödemeden dairelerin üzerindeki ipotekleri kaldıramayacaklarını vurguladı. Dumanyaka İnşaat tarafından satışları yapılan Mozaik, Adres, Modern Collection, Hİ FİT ve Flex Ofis projesi için şu anda hiçbir şantiyede çalışma yapılmadığı iddia edilirken yine Dumankaya İnşaat projeleri şantiyelerinde de ne yazık ki çalışmalar durmuş durumda. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@