TOKİ Kanal İstanbul Projesinde Yeni İhale Hazırlığına Başladı!

Kanal İstanbul projesinde son durum yakından takip edilirken TOKİ proje güzergahında tarım arazileri için yeni ihale hazırlığına başladı. Sazlıdere Baraj Havzası ihalesi ne zaman?

Emlak Haberleri 28.10.2021 - 12:13 28.10.2021 - 12:13 Gülcan Özer

Yapımı büyük tartışmalara neden olan ve Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olması nedeni ile tüm Türkiye tarafından yakından takip edilen Kanal İstanbul projesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Çıgın Proje olarak lanse edilen Kanal İstanbul projesi için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yeni ihale hazırlığı başladı. 

Sazlıdere Baraj Havzası güzergahı üzerinden yer alan tarım arazileri hakkında Paraanaliz dergisi tarafından yapılan habere göre TOKİ yeni ihale hazırlığına başladı. 90 bin metrekare büyüklüğe sahip olan tarım arazileri üzerine iddialara göre TOKİ tarafından 679 adet konut inşa edilecek. 

KANAL İSTANBUL KONUT PROJESİ İHALESİ İÇİN TOKİ HAZIRLIKLARA BAŞLADI! 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ihale ilanına göre Sazlıdere Baraj Havzası’nın batı kıyısında yer alan bölgede 679 konut ve 8 dükkanın yanı sıra bir ortaöğretim okulu ve bir cami de inşa edilecek. 23 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan ihalede en yüksek teklifi veren firma konut inşaatını yapmaya hak kazanacak. 

Sazlıdere Barajı Havzası üzerinde şu ana kadar TOKİ tarafından 4 ihale ilanı açıklanırken bu ihale ilanları kapsamında toplam 2 bin 431 konut, 24 dükkan, 2 cami ve bir de ortaöğretim okulu yapımı gerçekleştirileceği kesinleşmiş oldu. Sazlıdere baraj kıyısına yaklaşık 600 metre uzaklıkta yer alan son ihale ile 25 Kasım tarihinde yapılacak. Havzadaki ilk konut projesi için ihale ise 6 Ekim tarihinde yapılmıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@