TOKİ Kentsel Yenileme Projesinde Hak Sahibi Birden Fazla Ev Alabilir Mi?

TOKi tarafından gerçekleştirilen kentsel dönüşüm yenileme projelerinde, evlerin yenilenme kapsamında alınan vatandaşlara birden fazla konu verilir mi? Haberimizde.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 24.11.2019 - 00:38 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

TOKi tarafından gerçekleştirilen kentsel dönüşüm yenileme projelerinde, evlerin yenilenme kapsamında alınan vatandaşlara birden fazla konu verilir mi? Haberimizde.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen kentsel dönüşüm ve yenileme projelerine ilişkin merak edilen bir konuya dair detayları ele aldık. TOKİ tarafından gerçekleştirilen yenileme projeleri içerisinde yer alan evlerde oturan vatandaşların yenileme sonrasında alacakları evlerin teslimi ve hak sahibinde birden fazla konut verilmesi detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. İşte TOKİ tarafından konuya dair yapılan açıklama ve diğer detaylar;TOKİ YENİLEME PROJESİNDE BİRDEN FAZLA KONUT VERİLİR Mİ?Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın yapmış olduğu çalışmalar arasında sadece alt gelirli ve orta gelirli vatandaşlar için konut üretmek bulunuyor. TOKİ, bakanlık ile beraber ortak çalışmalar sonucunda kentsel dönüşüm faaliyetlerinde yer alıyor. TOKİ tarafından uygulanan kentsel dönüşüm projelerinde ise vatandaşların merak ettiği konulara ilişkin yayımladığı soru ve cevapları bulunuyor. Bu sorulardan bir tanesi ve TOKİ tarafından verilen yanıt şu şekilde;"Proje bazında kurulan komisyonca takdir edilen arsa ve bina değerinin TOKİ tarafından belirlenecek konut fiyatından yüksek çıkması durumunda, bu hak sahiplerine tespit edilen değere denk gelecek sayıda konut verilebilmesi için gerekli düzenleme İdarece yapılmaktadır."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@