TOKİ Limitleri Zorladı! Düşük Peşinat, Uzun Vade, Ucuz Taksit İmkanıyla 3'lü Fırsat Paketi Sundu

TOKİ'den 9 Şehre Konut Müjdesi! 2022 konut satış duyuruları kapsamında TOKİ 3'lü fırsat paketi sundu. TOKİ düşük peşinat, uzun vade ve ucuz taksit olanakları ile evi olmayanlara ev satacak.

Emlak Haberleri 05.01.2022 - 18:07 05.01.2022 - 18:07 Mustafa Karagöz

3'lü paket kapsamında satışı yapılacak olan konutlar için Ocak ayının ilk haftası itibariyle 9 şehir bulunuyor. TOKİ'nin resmi sitesinden yayımlanan duyurularda alt gelir ve orta gelir grubu kapsamında her ilde farklı sayılarda konut satışları olacağı bilgisi verildi. Talebin çok olacağını öngören TOKİ, konut satışlarının kuralı konut satış kapsamında yapılacağını ilan etti. İşte TOKİ'den 9 şehre verilen konut müjdesi. 

TOKİ'DEN 9 ŞEHRE KONUT MÜJDESİ O LİSTE

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ilan edilen duyurular kapsamında, konut satışı yapılacak listede toplam 10 farklı satış listesi yayımlandı. Bu listelerden 2 tanesi İstanbul için olurken diğer 8 ilan 8 farklı şehir için oldu. 

Kuralı konut satışı kapsamında normal herkes için, engelli, şehit yakını ve gazi yakını vatandaşlar için ilan edilen duyurular; Bayburt, Adana, Antalya, Giresun, Konya, Sakarya, Denizli ve Afyonkarahisar için oldu. 

Bu şehirlerde yaşayanlar için ilan edilen duyurulara dair liste, hangi şehirde kaç konut satışı yapılacağı ve konut satışlarının hangi kapsamda olacağı tabloda yer alıyor. Vatandaşlar konut satışlarına başvuruda bulunmadan önce bu detayları inceleyebilirler. 

toki 9 şehre müjde

Toplu Konut İdaresinden konut almak isteyenlere ilk tablonun ardından bazı şehirler için hangi fiyatlarla konut satışları olacağına dair listeyi paylaşıyoruz. İşte ev alacaklar için en önemli olan fiyat taksit tabloları. 

AFYONKARAHİSAR KONUT SATIŞ FİYATLARI

afyonkarahisartoki ocak 2022 kuralı konut

BAYBURT KONUT SATIŞ FİYATLARI

bayburt toki ocak 2022 kuralı konut

DENİZLİ KONUT SATIŞ FİYATLARI

denizli toki ocak 2022 kuralı konut

İSTANBUL KONUT SATIŞ FİYATLARI

istanbul toki ocak 2022 kuralı konut

ADANA KONUT SATIŞ FİYATLARI

adana toki ocak 2022 kuralı konut

BAŞVURULARDAN ÖNCE DİKKAT

Yukarıda tablolarda yer alan konut fiyatlarının tamamına TOKİ'nin resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz. Başvurulardan önce vatandaşların mutlaka konut satışı için ilan edilen şartlara bakmaları gerekiyor. Özellikle alt gelir grubu için ilan edilen konut satışlarında yer alan ikamet, gelir, yaş şartı gibi koşulların uygun olması gerekiyor. 

BAŞVURULAR E-DEVLET'TEN YAPILACAK

Listede yer alan konut satışlarının tamamı kuralı konut satışı kapsmaında olacak. Konutlar için başvuruda bulunacak olanlar ilan edilen başvuru tarihleri arasında e-Devlet sisteminden başvurularını yapacaklar. Ön başvuruların yapılmasının ardından ise Ziraat Bankası yada Halk Bankası'na başvuru ücretinin ödenmesi gerekiyor. Başvuruların tamamlanmasının ardından ise vatandaşlar kura çekiliş işlemlerini bekleyecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@