TOKİ ve GBB El Sıkıştı: Gaziantep'e 14 Bin Konut Yapılacak!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TOKİ ve GBB işbirliği ile Gaziantep'te 14 bin konut inşa edileceğini duyurdu.

TOKİ ve GBB El Sıkıştı: Gaziantep'e 14 Bin Konut Yapılacak!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep için yeni konut projesini duyurdu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısından 14 bin yeni konut kararı çıktı. Vatandaşlara müjdeli haberi Fatma Şahin verdi.

GAZİANTEP'E 14 BİN KONUT!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'ın başkanlığında toplanan belediye meclisinde yapılan görüşmeler sonucunda Gaziantep'e 14 bin yeni konut yapılmasına karar verildi.

Konu hakkında açıklama yapan Şahin, projenin Büyükşehir ve TOKİ tarafından hayata geçirileceğinin altını çizerek, 14 bin konut projesi kapsamında ilk etapta inşa edilecek 800 konut için 10 bin vatandaşın başvuru yaptığını söyledi.

fatma şahin

Konut projesine talebin yoğun olduğunu belirten Şahin, vatandaşları bir an önce evlerine kavuşturmak için inşaat şirketlerini beklemeden inşaatlara başlayacaklarını söyledi.

Şahin, 6 aylık dönem içerisinde diğer firmalarında bölgede inceleme yaptıktan sonra inşaat çalışmalarına başlayacaklarını, eğer başlamazlarsa da Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatların sürdürüleceği bilgisini paylaştı.

Gaziantep'te Toplu Konu İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile inşa edilecek konutlara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Projenin TOKİ tarafından yapılması ev fiyatlarının daha uygun olacağının göstergesiyken, evi olmayan 14 bin vatandaşın da ev sahibi olarak kira derdinden kurtulması hedefleniyor.

Öte yandan Eylül ve Kasım aylarında 800 konut için başvurular alınmış ve evlerin 300 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı bildirilmişti.

SONRAKİ HABER