Toplu Konut Kanunu Değişiyor! Atıl Durumda Olan TOKİ Konutları Öğrenci Yurdu Olacak

Meclis açılıyor! Meclisin açılması ile beraber görüşülmeye başlayacak olan kanun teklifleri arasında Toplu Konut Kanunu 'da yer alıyor.

EMLAK HABERLERİ 27.09.2019 - 13:40 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Meclis açılıyor! Meclisin açılması ile beraber görüşülmeye başlayacak olan kanun teklifleri arasında Toplu Konut Kanunu 'da yer alıyor. Yapılan kanun değişikliği ile atıl durumda olan TOKİ konutları öğrenciler için ucuz ev olarak tahsil edilecek!

İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok tarafından meclise sunulan kanun teklifi ile yeni bir girişim başlatıldı. Özellikle de okulların kayıt dönemlerinde artan öğrencilerin barınma ihtiyacı için Toplu Konut Kanunu'nun değiştirilmesi istendi. TOKİ Evleri Öğrenci Yurdu Olsun! Ok tarafından verilen kanun teklifi ile atıl durumda olan TOKİ konutlarnın öğrencilerin barınma ihtiyacı için tahsis edilmesi istendi. Toplu Konut Kanunu Değişikliği Kanun Teklifi 2985 Sayılı Toplu Konut Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun TeklifiMADDE 1- 2985 sayılı Toplu Konut Kanunun 2.Maddesine aşağıdaki bent eklenmiştirf)Toplu Konut idaresi öğrencilerin yurt ihtiyaçlarını karşılamak için atıl durumdaki TOKİ konutların kamu ve özel yurtlara dönüştürerek eğitim-öğretim faaliyetlerini destekler.MADDE 2- Bu kanun yapım tarihinde yürürlüğe girer.MADDE 3- Bu Kanun hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür. 

Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@