Toprak Yatırımı Yapmak İsteyenlere! Alanya'da Devlet Arazileri KDV'siz, 8 Taksitle, 10.750 TL Gibi Fiyatlarla Satılıyor

Antalya için son günlerde çok sayıda kamu arsa ve arazisi satışı için ilanlar yayımlandı. İl Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyurularda en düşük fiyat ise 10.750 TL olarak açıklandı.

Emlak Haberleri 27.10.2021 - 12:03 27.10.2021 - 12:03 Mustafa KARAGÖZ

Alanya Milli Emlak Müdürlüğü hafta içi yayımladığı duyurulardan birinde toplam 18 adet gayrimenkul satışı yapacağını duyurdu. Satış duyurularında imarsız işgalli araziler ile işgalsiz konut imarlı arsaların yer aldığı listenin tamamını emlak365.com olarak aşağıda aktardık. İşte arsa yatırımı yapmak isteyenler için o duyuru. 

ALANYA MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN SATILIK İMARLI İMARSIZ ARSALAR ARAZİLER

Kurum satış duyurusunda 18 gayrimenkul satışında 12 tanesinin imarsız konutlardan oluştuğunu ifade ederken 6 gayrimenkulün konut imarlı olduğunu ilan etti. Bazı imarsız arazilerin işgalli olduğunu açıklayan Alanya Milli Emlak Müdürlüğü, işgal durumlarını meyve bahçesi, yala evi, kısmen bahçe, tarımsal havuz olarak ilan etti.

İmarlı arsalar için de kapsamlı bir açıklamada bulunulan basın duyurusundakonut imarlı arsaların boş işgalsiz olduğunu duyurdu. İmarsız arazi satışları büyüklüğe göre 10.750 TL'den başlıyor. İmarlı arsalar ise 334 bin TL'den başlıyor. 

Alanya Milli Emlak Müdürlüğü'nün web sitesinden ilan edilen fiyat listesi. 

alanya imarlı imarsız arsa satışı

Kurum satışlara dair açıklamasında "Yukarıda niteliği belirtilen taşınmazların satış ihaleleri 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesi uyarınca açık teklif usulü ile karşısında yazılı tarih ve saatte Alanya Milli Emlak Müdürlüğünde toplanacak komisyonca yapılacaktır." ifadelerine yer verdi. 

KDV HARÇ ÖDEMESİ YOK

Söz konusu satışlar ile arsa alacaklar KDV ve diğer ek ödemelerden muaf olacaklar. Alanya Milli Emlak Müdürlüğü yapılacak ödemeler hakkında "Müşteriden satış bedeli haricinde KDV, Vergi, Resim alınmayacaktır. Taşınmaz satış tarihinden itibaren 5 yıl süreyle emlak vergisinden muaftır." hatırlatmasında bulundu. 

8 AY TAKSİTLE ÖDEME İMKANI

İmarlı imarsız arsa satışları için ödeme planları da açıklandı. İhaleye katılacak olan vatandaşlar ihalede verdikleri teklif sonunda arsayı almaya hak kazandıklarına ödemelerini taksitli yapabilecekler. İhale teklifi üzerinden yüzde 25 oranında peşinat ödemesi yapacak olan vatandaşlar geri kalan tutarı 8 ay taksitle ödeyebilecekler. 

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlan edilen ödeme bilgileri ile Alanya'dan imarlı imarsız almak isteyen müşteriler başvurularını Alanya Milli Emlak Müdürlüğü'ne yapacaklar. Kuruma gidecek olan istekliler şartname alacaklar. Şartnamede yer alan esaslara göre başvurular tamamlanacak ve ihaleye katılım sağlanacak. İhale işlemleri 9 Kasım ile 10 Kasım tarihlerinde düzenlenecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@