TÜİK Ciro Endeksleri Eylül 2019 Açıklandı! İnşaat Sektöründe Ciro Yüzde 16.1 Azaldı

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre Eylül ayında artan konut satış rakamlarına rağmen inşaat sektöründe ciro kaybı yaşandı.

Emlak Haberleri 15.11.2019 - 10:25 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre Eylül ayında artan konut satış rakamlarına rağmen inşaat sektöründe ciro kaybı yaşandı. Detaylar haberimizde!

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından Eylül 2019 Ciro Endeksleri Raporu açıklandı. Açıklanan rapora göre toplam ciro endeksi yüzde 4.8 oranında artış gösterdi. Ancak inşaat sektöründe ciro kaybı sürdü. Türkiye Ciro Endeksi Yüzde 4.8 Oranında Artış Gösterdi! TÜİK tarafından açıklanan verilere göre sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi, 2019 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,8 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 2.8 oranında artış gösterdi. 

İnşaat Sektöründe Ciro Kaybı Sürüyor! Konut kredisi faiz oranlarında bankalar tarafından yapılan indirimler sonrasında ev satış rakamları artmış ve inşaat sektöründe hareketlilik başlamıştı. Ancak yaşanan artışa rağmen ne yazık ki takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi, 2019 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16,1 oranında azaldı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 1,4 düşüş gösterdi. 

EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@