TÜİK TEFE TÜFE Ekim 2021 Enflasyonu ve Kasım Ayı Kira Artış Oranı Zammı Ne Zaman Açıklanacak?

Ekonomistlerin Ekim ayı enflasyon tahminleri açıklandı. Peki, TÜİK TEFE TÜFE Ekim ayı enflasyonu ve Kasım 2021 kira artış oranı ne zaman, hangi tarihte, saat kaçta açıklanacak?

Emlak Haberleri 28.10.2021 - 13:30 28.10.2021 - 13:30 Gülcan Özer

Yükselişe geçen enflasyon rakamları için Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon rakamları büyük bir merakla beklenmeye devam ederken ekonomistlerin enflasyon tahmini dudak uçuklattı. Ekim ayı enflasyon beklentisi 2021 rakamları yavaş yavaş açıklanmaya başlarken Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu tarafından açıklanan son enflasyon raporu sonrası gözler bir kere daha TÜİK'e çevrildi. 

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından enflasyon rakamları o ayın tamamlanmasının ardından yapılan hesaplamalar ile belirlenerek takip eden bir sonraki ayın ilk haftası içerisinde ilan ediliyor. Peki, Ekim ayı enflasyon rakamı ve Kasım 2021 resmi kira artış oranı ne zaman hangi tarihte açıklanacak?

TÜİK TEFE TÜFE EKİM AYI ENFLASYON NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2021?

Kira artış oranından memur maaş zammı, asgari ücretten emekli maaşına kadar pek çok alanda kullanılan enflasyon rakamları için geri sayım başladı. Ekim ayı enflasyon tahmini 2021 için rakamlar açıklanırken gözler TÜİK tarafından ilan edilecek rakamlara çevrildi. 

kasım ayı enflasyson tarihi

TÜİK Ekim ayı enflasyonu 2021 raporu kurum tarafından 3 Kasım 2021 Çarşamba günü yayımlanacak. 

2021 KASIM AYI KİRA ARTIŞ ORANI HANGİ TARİHTE, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından 3 Kasım 2021 tarihinde açıklanacak olan enflasyon raporu arasında yer alan 12 aylık TÜFE ortalaması ev sahiplerinin kiracılara uygulayacağı en yüksek zam oranı yasal sınırı olarak uygulanacak. 

Ev sahipleri kiracılarına en fazla bu oran kadar zam yapabilecek. TÜİK Ekim enflasyon 2021 rakamları Çarşamba günü saat 10:00'da kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayımlanacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@