Tunç Soyer Açıkladı: Kentsel Dönüşüme 1.1 Milyar Yatırım!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'deki kentsel dönüşüm projelerinin hızlandırılması amacıyla 1.1 milyar lira yatırım yaptıklarını açıkladı.

Emlak Haberleri 10.01.2022 - 12:37 10.01.2022 - 12:37 Büşra Uluşen

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte yürütülen kentsel dönüşüm projeleri hakkında konuştu. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Soyer, kentsel dönüşüm için 1.1 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirtti.

1.1 MİLYAR LİRALIK YATIRIM

Ekim 2020 tarihinde İzmir'de meydana gelen depremde onlarca kişi hayatını kaybetmişti. Deprem bilançosunun bu denli fazla olmasının temel nedeni çürük yapılar ve yanlış yapılaşma idi. Deprem felaketi sonrasında İzmir'deki binalarda hasar tespitleri yapılarak oturulmaya uygun görülmeyen binalar yıkılmıştı. Vatandaşlar geçici süreliğine farklı bir yere taşınırken, kentsel dönüşüm süreci başlamış ve bu sürede yıkılan binaların yerine daha sağlam ve daha güvenilir binaların inşası başlamıştı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 2021 yılında kentsel dönüşüm çalışamlarını hızlandırmak amacıyla İZBETON ile 1.1 milyar liralık yatırım yapıldığını duyurdu. Yatırım ile yaklaşık bin kilometrelik yol çalışması yapıldı. 

tunç soyer kentsel dönüşüm 2

Tunç Soyer, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile İzmir'in tüm sorunlarına acil çözüm olmayı hedeflediklerini ve kentsel dönüşüm sürecini hızlandırmak için yol çalışmalarına ağırlık verdiklerini bildirdi. 

tunç soyer kentsel dönüşüm

KENTSEL DÖNÜŞÜM HIZLANACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İZBETON ile kentsel dönüşüm projelerinin hızlandırılması amacıyla 1.1 milyar liralık anlaşma sağlandı. Bu anlaşma ile kentsel dönüşümün hızlanması ve vatandaşların bir an önce güvenli binalarda yaşamaya başlaması hedefleniyor. 

tunç soyer kentsel dönüşüm 1

tunç soyer kentsel dönüşüm 3

tunç soyer kentsel dönüşüm 4

Tunç Soyer, konuya ilişkin çalışmalarla ilgili fotoğraf kareleri de paylaştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@