Türk Mütehhitler İnşaat Sektöründe Çin İle Kıyasıya Rekabet İçinde!

Türkiye inşaat sektöründe başarılarını sürdürmeye devam ederken özellikle de yurt dışı müteahhitlik şirketleri dünya devi Çin ile kıyasıya rekabetlerinde ki başarıları ile adlarından söz ettiriyorlar.

EMLAK HABERLERİ 25.10.2019 - 14:35 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Türkiye inşaat sektöründe başarılarını sürdürmeye devam ederken özellikle de yurt dışı müteahhitlik şirketleri dünya devi Çin ile kıyasıya rekabetlerinde ki başarıları ile adlarından söz ettiriyorlar. Detaylar haberimizde!

Yaşanan ekonomik dalgalanmalardan en fazla etkilenen sektörlerin başında yer alan inşaat sektörü yurt dışında ise başarı öyküleri yazmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük müteahhitlik şirketleri arasında çok sayıda Türk inşaat şirketi yer alırken Çin ile yaşanan kıyasıya rekabet tüm hızı ile sürüyor. Türkiye Çin İle Rekabette Çıtayı Yükseltiyor! Türk müteahhitlik şirketleri Çin ile kıyasıya rekabetlerine devam ederken özellikle de son dönemde iç piyasanın daralması ile dış ülkelere olan ihracatta yükseliyor. Konu hakkında açıklama yapan Hizmet İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “Türkiye’nin kısa vadede 150 milyar dolar gibi bir hedefe ulaşacağına inanıyoruz.Türkiye 2018 yılında hizmet ihracatında yüzde 11.4 büyüme gösterdi. 2019’da da çift basamaklı büyüme bekliyoruz. Ekonomik büyüklüğü ile dünyada ilk 20 ‘de yer alan Türkiye, hizmet ihracatı alanında da ilk 20’yi hedeflemekte. Hizmet ihraç eden bilişim, danışmanlık, lojistik gibi alanlardan kuruluşlarımız markalaşma yolunda desteklenmeliler.Sağlık sektörümüz dünyayla boy ölçüşecek bir hale gelmiştir. Dizilerimiz 142 ülkede izleniyor. Dizi sektöründe ABD’nin ardından 2’nci sıradayız. Müteahhitlik alanında uluslararası inşaat şirketlerimiz Çin’le yarışıyor" dedi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@