Türkiye İçin Kazanç Vakti Etkili Oldu, Senetle Konut Satışı Rakamları Yükseldi

Emlak Konut tarafından başlatılan Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyası ses getirdi. Kampanya sayesine senetle konut satışı rakamları rekor kırdı.

Emlak Haberleri 18.09.2018 - 17:00 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Emlak Konut tarafından başlatılan Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyası ses getirdi. Kampanya sayesine senetle konut satışı rakamları rekor kırdı.

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi verileri açıklandı. Açıklanan verilere göre markalı konut projelerinde yabancılara konut satışı artış gösterirken yine senetle konut satışları da arttı. Açıklanan satış rakamlarını değerlendiren GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin "Banka kredisi kullanım oranı yüzde 17 ve senet kullanım oranı yüzde 49 oranında gerçekleşti. Bu veriler, konut alıcısının, kredi faizinin yükselmesiyle, firmaların sunduğu kampanya ve ödeme seçeneklerini değerlendirdiğini gösteriyor." dedi. Yabancıların İlgisi Artış Gösterdi Döviz kurunda yaşanan artışın ardından Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyası ile nakit ödemelere büyük indirim yapılması yabancıların konut satışlarına olan ilgisini arttırdı. Yabancılar 2018 yılının ilk 6 aylık döneminde 11 bin 816 adet olarak gerçekleştirdi. 2017 yılının aynı dönemi ile kıyaslandığında yaşanan artış yüzde 23,15 olarak kayıtlara geçti. Yetgin yaptığı açıklamasında "Kur artışı, yabancılar ve yurtdışındaki gurbetçiler için Türkiye'yi cazip hale getirdi. Geliri döviz olanlar için avantaj ortaya çıktı "dedi.Türkiye İçin Kazanç Vakti Emlak Konut Kampanyası Ne Zaman Sona Erecek?Emlak Konut tarafından başlatılan Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyası 31 Ekim 2018 tarihinde sona erecek. Ancak o tarihte devletin kampanyaya faiz desteği vermesi durumunda kampanya uzayacak ve yeni bir tarih açıklanacak. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@