Türkiye'de Satılık ve Kiralık Ev Fiyatları En Çok Artan İller Açıklandı

Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) merakla beklenen konut fiyatları ve ev kiralarının en çok arttığı illeri açıkladı.

Emlak Haberleri 16.12.2021 - 15:45 16.12.2021 - 16:11 Gülcan Özer

Konut fiyatları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken merakla beklenen Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) raporu yayımlandı. Türkiye'nin en büyük online ilan siteleri arasından yer alan Sahibinden sitesinin verileri üzerinden açıklanan rapora göre konut fiyatları ve kiralık ev fiyatlarının en çok arttığı 5 il belli oldu. 

KONUT FİYATLARININ EN ÇOK ARTTI 5 İL HANGİSİ?

Ülke genelinde konut fiyatlarının en çok arttığı iller belli oldu. Türkiye genelinde Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) tarafından açıklanan verilere göre Ekim ayında yüzde 47,5 olan yıllık artış oranı Kasım ayında yüzde 58,9 olarak gerçekleşti. Türkiye genelinde ortalama konut ilan metrekare fiyatı 5 bin 499 TL oldu. 

Konut fiyatlarının ilan metrekare listesinin en çok arttığı iller Satılık konut ilan m2 fiyatlarında en hızlı artışın görüldüğü iller; yüzde 78,6 oranında artış yaşanan Mersin, yüzde 78,4 oranında artış yaşanan Aydın, yüzde 76,5 oranında artış yaşanan Muğla, yüzde 72,8 oranında artış yaşanan Şanlıurfa ve yüzde 70,4 oranında artış yaşanan Diyarbakır oldu.  

konut fiyatlarının en çok arttığı iller

kiralık ev fiyatlarının en çok arttğıı iller

KİRALIK EV FİYATLARININ EN ÇOK ARTTIĞI İLLER HANGİLERİ?

Konut yatırımı yapmak isteyen kişilerin yakından takip ettikleri verilere göre En yüksek kira artışı yaşanan il Antalya olurken en az artış yaşanan il ise Mardin oldu. Antalya'yı sırası ile İstanbul, Mersin, Muğla ve Ankara takip etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@