Türkiye’den ev almak isteyenlere büyük kolaylık! 5 ülke netleşti!

Yabancı yatırımcılar artık Türkiye’ye gelmeden de yatırım yapabilecekler. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 5 ülkede açılması netleşen temsilciliklerde tabu işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilecek.

EMLAK HABERLERİ 01.08.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:14

Yabancı yatırımcılar artık Türkiye’ye gelmeden de yatırım yapabilecekler. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 5 ülkede açılması netleşen temsilciliklerde tabu işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilecek.

Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yurt dışında yaşan Türk vatandaşları ve yabancılara büyük bir kolaylık getiriliyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 5 ülkede açacağı temsilciliklerde vatandaşlara tabu işlemlerini gerçekleştirecek.5 ÜLKE NETLEŞTİ!Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne yurt dışında temsilcilik kurma yetkisi verilmesiyle 5 ülkede açılacak temsilciliklerde tabu işlemlerin rahatlıkla yapılacağını dile getiren Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, "Fransa, Belçika ve Arap ülkelerinin de içinde bulunduğu 5 ülkede temsilcilik açacağız. Şu anda 5 ülke netleşti, geriye kalan ülkelerle ilgili çalışmalarda devam ediyor" ifadelerini kullandı.HEM ÜLKELER ARASINDAKİ İLİŞKİ HEM MEKANSAL SORUNLAR ÇÖZÜLECEKAlmanya’da Berlin’de pilot yer olarak temsilcilik açtıklarını belirten Adlı, temsilciliklerin gerekli personel ihtiyacı karşılandıktan sonra açılacağını belirterek, “Hem ülkeler arasındaki ilişkiyi hem de mekansal sorunların çözülmesi hedefliyoruz. Temsilcilikler elçilik bünyesinde hizmet vereceği için çalışmaları Dışişleri Bakanlığıyla müşterek yürütüyoruz." Dedi.TÜRK VATANDAŞLARININ VE YABANCILARIN TALEPLERİ KARŞILANACAKAçılan temsilcilikler sayesinde Türk vatandaşlarının ve yabancıların bulundukları yerlerde taleplerinin karşılamasını arzu ettiklerini aktaran Adlı, “Artık konut almak isteyenlerin Türkiye'ye gelmelerine gerek kalmayacak, bulundukları ülkelerde alım ve satım işlemlerini rahatlıkla yapabilecekler. Eskiden bir gayrimenkul neredeyse alıcı ve satıcının gayrimenkulün bulunduğu yere gitmesi ve oradaki tapu müdürlüğü huzurunda işlem yapması gerekiyordu. Şu anda öyle bir zorunluluk kalmadı. Taşınmaz, alıcı ve satıcı farklı illerde olabilir. Bu durumda dahi işlem yapabilecek durumdayız. Çünkü teknoloji buna müsait artık. Bizim en büyük hedefimiz vatandaşın işlemlerini kolaylaştırmak, bürokrasiyi azaltmak. Bu noktada yeni sistemimiz büyük bir kolaylık getiriyor." açıklamasında bulundu. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@