Türkiye'nin En Pahalı Şehri Yine İstanbul Oldu

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan verileri derleyen Medya takip ve raporlama ajansı PRNet raporunu yayımladı.

Emlak Haberleri 11.05.2018 - 13:57 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan verileri derleyen Medya takip ve raporlama ajansı PRNet raporunu yayımladı. Türkiye'nin en pahalı şehirleri listesi içerisinde birincilik yine İstanbul'a ait oldu. 

İstanbul'da Yaşamak Diğer İllere Göre Yüzde 14,75 Daha Pahalı 2017 yılının en pahalı şehirleri listesi içerisindeki sıralamada birinci İstanbul oldu. 2017 yılında İstanbul'da yaşayanlar diğer illerde yaşayan kişilere göre yüzde 14,75 oranında fazla para ödemek zorunda kaldılar. Türkiye'nin en pahalı şehirleri listesinde birinci sırada İstanbul yer alırken ikinci sırada yüzde 9,04 oranı ile İzmir ve ardından da yüzde 6,62 oranı ile İzmir yer aldı.Aynı zamanda Türkiye'nin en kalabalık şehirleri listesinde yer alan üç şehrin listede peş peşe yer alması büyük şehirlerde yaşamanın ve geçinmenin de zorluğunu gözler önüne sermiş oldu. Listede İstanbul, İzmir ve Ankara'nın ardından Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illeri birbirini takip etti.Türkiye'nin En Ucuz Şehri Neresi Oldu?Türkiye'de yaşamın en ucuz olduğu şehir ise sahip oldukları yüzde -6,51 oranı ile Ağrı, Ardahan, Kars ve Iğdır olarak sıralandı. Türkiye'de yaşamın en ucuz olduğu bölge ise Güneydoğu Anadolu Bölgesi olarak kayıtlara geçti. Yani Türkiye'nin en ucuz şehri 2018 listesinde birinciliği bu 4 ilimiz paylaştı. Kaynak: emlak365.comAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ


Gelişmelerden Haberdar Olun

@