Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu Kırklareli'nde, Pınarhisar ve Çakıllı çevre yollarının açılışında konuştu

Kırklareli'nde, Pınarhisar ve Çakıllı çevre yollarının açılışı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Emlak Haberleri 30.04.2022 - 17:33 30.04.2022 - 17:34 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu gün içerisinde Pınarhisar ve Çakıllı çevre yollarının açılış töreninde yer aldı. Hem projenin açılışını yapan Bakan Karaismailoğlu hemde projelerin özelliklerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu ayrıca tören kapsamında direksiyonun başına geçerek açılan çevre yolunda test sürüşü yaptı.

2023 HEDEFLERİNE ULAŞMAK İÇİN ALT YAPI TESİS EDİYORUZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu söz konusu projenin bölgede kentler için çok önemli olduğunu söyledi. Çevre yolunun hizmete girmesinin ardından Saray, Vize, Pınarhisar ve Kırklareli yollarında oluşan yoğun ağır taşıt trafiğinin şehir dışına alındığını söyledi. Proje dışında bakanlık olarak diğer çalışmalara da devam ettiklerini ifade eden Bakan Karaismailoğlu kara, hava, demir ve deniz yolu yatırımlarıyla "durmak yok yola devam" ilkesiyle çalıştıklarını söyledi.

Bu noktada Türk Mühendisleri için de ayrı bir parantez açan Bakan Karaismailoğlu 1915 Çanakkale Köprüsü'nü 4 yıl gibi kısa bir sürede tamamlandığını aktardı.

Son dönemlerde tamamlanan projeler hakkında da bilgi veren Ulaştırma Bakanı "1915 Çanakkale Köprüsü'nün hemen peşinden Tokat'ı havalimanıyla buluşturduk. Bundan bir hafta sonra, 16 ilin geçiş güzergahına hizmet veren Malatya Çevreyolu'nu açtık, transit yolu şehir dışına taşıdık. Ardından Antalya'da Phaselis Tüneli ile Antalya-Kemer arasını 4 kilometre kısalttık. Güvenli ve konforlu bir yolculuk imkanını vatandaşlarımıza sunduk." dedi.

Konuşmasının devamında Türkiye'nin 2023, 2035 ve 2053 hedefleri olduğunu vurgulayan Bakan Karaismailoğlu  bu hedefler ve Türkiye'nin dünyanın ilk 10 ekonomisinden birisi olması için gerekli altyapıların tesis edildiğini söyledi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@