Ulaştırma Bakanı Turhan'dan Yeni Kanal İstanbul Açıklaması

Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olması nedeni ile tüm Türkiye tarafından takip edilen Kanal İstanbul projesi hakkında Ulaştırma Bakanı yeni açıklamada bulundu.

Emlak Haberleri 18.06.2019 - 18:00 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olması nedeni ile tüm Türkiye tarafından takip edilen Kanal İstanbul projesi hakkında Ulaştırma Bakanı yeni açıklamada bulundu.

Israrla yapılacağı söylenen ancak aradan geçen uzun süreye rağmen bir türlü ihalesi yapılmayan Kanal İstanbul projesi hakkında Ulaştırma Bakanı Turhan yeni açıklamalarda bulundu. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde sanayici ve iş insanları ile düzenlenen toplantıya katılan Bakan Cahit Turhan Kanal İstanbul projesinin İstanbul'un gücüne güç katacağını söyledi. Kanal İstanbul Projesi Bölgenin Gücüne Güç Katacak!Cumhuriyet tarihinin en önemli projesi olarak gösterilen Kanal İstanbul projesi hakkında da konuşan Bakan Turhan "Bizim bu noktada yaptığımız, altyapı ihtiyacınızı karşılamaktı ve bunu yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz.Bu hafta sonunda da Kuzey Marmara Otoyolu'nun TEM kavşağını açacağız. Bu yolun açılması da özellikle bu bölgedeki sanayicilerimiz için önemli olacak. Kanal İstanbul'un yapılması da bölgedeki gelişmeye hız katacak. Bu noktada bölgede oluşacak kapasiteyi de karşılamak için Başakşehir kavşağından Cebeci Mahallesi'nin altından Hasdal kavşağına, oradan da Kuzey Marmara Otoyolu'na bağlayacak bir projeyi de hayata geçireceğiz" dedi. Türkiye'nin Ulaştırma Projeleri Tüm Hızı İle SürecekBakan Turhan ulaştırma projelerinin büyük önem taşıdığını söyleyerek "Şu anda Çin'den çıkan ürün, Avrupa pazarına 45 gün ila 2 aya yakın sürede ulaşıyor. Bizim hızlı tren ve YHT projelerimiz tamamlandığında Çin'den gelen tren, 17 günde Avrupa'ya ulaşacak.Biz bu projenin ülkemiz içindeki 2 bin kilometrelik kesiminin 500 kilometreden fazlasını tamamladık. Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden hızlı tren projesi de devam ediyor. Ayrıca Halkalı-Kapıkule demir yolu projesini de başlattık. Bu yaptıklarımız neye yarayacak peki?Bu sanayici ve çiftçimizin ürünlerini en kısa sürede ve en az maliyetle uluslararası pazarlara ulaşmasını sağlayacak. Görüldüğü gibi, biz ülkemiz için çalışmaya devam ediyoruz. Evet, önümüze engeller koyanlar var, bize siper açanlar var ancak biz ne olursa olsun yolumuza devam edeceğiz" dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@