Ulu İnşaat Talepte Bulundu, Konkordato İlan Eden İnşaat Şirketleri Sayısı Arttı!

İnşaat sektöründe düşen konut satış rakamları ve yükselen faiz oranları sonrası konkordato ilan eden inşaat şirketi sayısı rekor kırmıştı.

EMLAK HABERLERİ 26.07.2019 - 10:13 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

İnşaat sektöründe düşen konut satış rakamları ve yükselen faiz oranları sonrası konkordato ilan eden inşaat şirketi sayısı rekor kırmıştı. Bu şirketlerin arasına yeni bir isim daha katıldı.

Antalya'nın en büyük ve köklü inşaat şirkeleri arasında yer alan Ulu İnşaat ne yazık ki konkordato talebinde bulundu. 1990 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren ve çok sayıda büyük başarıya imza atan Ulu İnşaat konkordato talebi mahkeme tarafından kabul edildi. Ulu İnşaat Konkordato İlan EttiYapılan başvurunun ardından mahkeme tarafından verilen karar ile şirketin talebi kabul edildi. Antalya Günhaber Ajansı tarafından yapılan habere göre Ulu İnşaat Konkordato talebinde bulundu. Özellikle de turizm sektöründe yaptıkları işlerle tanınan şirket turizm, iş güvenliği, tarım ve inşaat sektöründe yapmış oldukları yatırımları ile sektörde son derece güçlü bir konumda bulunuyordu. Ulu İnşaat tarafından yapılan başvurunun ardından Antalya 1. Asliye Ticaret Mahkemesi konkordato talebi üzerine haciz takibi yapılmaması için 3 ay süreyle geçici mühlet kararı verirken şirketin bu süre zarfında inşaat faaliyelerine ise devam etmesine karar verildi. Süreç devam ederken şirket yeni yatırım kararı alamayacak ancak mahkemeden ve komiserlik heyetinden onay alması durumunda yeni iş sözleşmeleri imzalama hakkına sahip olacak.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@