Üniversiteye yerleşen öğrenciler konut sektörünü hareketlendirdi! Öğrencilerin kiralık ev kriterleri değişti!

Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversiteye yerleşen öğrencilerin kiralık ev bulma telaşı da başladı.

EMLAK HABERLERİ 16.08.2019 - 00:30 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversiteye yerleşen öğrencilerin kiralık ev bulma telaşı da başladı. RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Murat Goldştayn öğrencilerin kiralık ev kriterlerinin değiştiğini açıkladı.

Üniversite tercih sonuçları Türkiye’de konut sektörünü hareketlendirdi. Konut sektörünün hareketlenmesiyle birlikte kiralık ev piyasası da hareketlendi. Üniversiteye yerleşen adaylar ülke genelinde kiralık ev arayışına girdi. Ev ararken çeşitli kriterleri olan öğrencilerin RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Murat Goldştayn değiştiğini söyledi.ÖĞRENCİLERİN KİRALIK EV KRİTERLERİ DEĞİŞTİRE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Murat Goldştayn’ın verdiği bilgilere göre kiralık ev arayışında olan öğrenciler ilk dikkat ettikleri kriterlerin başında toplu taşıma araçlarına yakınlık geliyor. Toplu taşımanın yanı sıra ise öğrenciler tutacakları evlerin yaşından çok fiber internet alt yapısının olup olmadığıyla ilgileniyor. Öğrenciler için evin büyüklüğü kriterler arasında en son sıralarda yer bulurken kalınacak kişi sayısına göre evin 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ya da 3 oda 1 salon olmasına dikkat ediliyor.EV ÖZELLİKLERİNE GÖRE KİRA FİYATLARI DEĞİŞİYORİstanbul’da bulunan üniversitelere yerleşen öğrencilerin konut arayışı en çok Beşiktaş, Kadıköy ve Bakırköy'de yoğunlaştığını RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Murat Goldştayn dile getirdi. Ayrıca Goldştayn, kira fiyatlarındaki değişimin evin özelliklerine göre değişse de Bakırköy’de 1.200 liradan, Beşiktaş’ta 2.200 liradan, Kadıköy’de ise 1.400 liradan başlayan fiyatlarla kiralık ev bulunduğunu ifade etti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@