Üsküdar-Ümraniye Metrosu Açıldı, Kiralık Daire Fiyatları Uçuşa Geçti!

Üsküdar-Ümraniye Metrosu'nun açılması ile beraber kira fiyatları deyim yerindeyse uçuşa geçti. Ümraniye kira fiyatları ve Üsküdar kira fiyatları yükseldi.

Emlak Haberleri 23.07.2018 - 11:08 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Üsküdar-Ümraniye Metrosu'nun açılması ile beraber kira fiyatları deyim yerindeyse uçuşa geçti. Ümraniye kira fiyatları ve Üsküdar kira fiyatları yükseldi.

Kentsel dönüşümün en sorunlu ilerlediği bölgeler arasında yer alan Kadıköy Fikirtepe bölgesinde kiralık daire fiyatları adeta çakıldı. Kadıköy'ün genelinde de kiralık daire fiyatları düşüş eğilimi göstermeye başladı. 3 bin lira olan ortalama Kadıköy kiralık daier fiyatları 2 bin lira seviyesine geldi. Üsküdar'da Kiralak Metro İle Yükselişe Geçtiİstanbul'da kiraların arttığı bölgelerden biri de Üsküdar oldu. Üsküdar kiralık daire fiyatları 1.400 lira seviyesine çıkarken geçen seneki rakamların bin lira civarında olduğu belirtiliyor. Kiralık rezidans daire arayan kişilerin ödemeleri gereken kira bedeli ise 4 bin liraya kadar çıkıyor. Ümraniye kiralık daire fiyatları geçen sene 800 lira civarında yer alırken yeni metro hattı ile bu fiyatlar bin 200 liraya kadar yükseldi. Gaziosmanpaşa kiralık daire fiyatları ise 900 liradan başlıyor ancak yeni konut projeleri ile üretilen sıfır daireler için kira fiyatları 1.800 liraya kadar yükseliyor. Kiralık daire fiyatları yükselen bir başka ilçe ise Sarıyer olarak öne çıkıyor. Sarıyer'de kiralık daire fiyatları 3 bin liraya kadar çıkıyor. İstanbul'da En Ucuz Kiralık Daire Fiyatları Nerede?İstanbul'da en ucuz kiralık daire fiyatları Beylikdüzü ilçesinde sunuluyor. Beylikdüzü kiralık daire fiyatları 650 liradan başlıyor. İstanbul'da taşınma maliyetleri de artış gösteriyor. İstanbul'da 1+1 dairenin ortalama taşınma maliyeti 844 lira olarak açıklanmış durumda. İstanbul'da En Pahalı Kiralık Daire Fİyatları Nerede?İstanbul'un en pahalı kiralık daire fiyatları Beşiktaş'ta yer alıyor. Beşiktaş kiralık daire fiyatları en düşük 2 bin liradan başlıyor. Seçilen dairenin metrekaresine, bulunduğu bölgeye ve konutun yaşına göre ise fiyatlar katlanarak artıyor.Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@