Uzatılan İmar Barışı Son Ödeme Tarihi Ne Zaman Dolacak?

İmar barışı son ödeme tarihi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bir kere daha uzatıldı. Peki, uzatılan yapı kayıt belgesi son ödeme tarihi ne?

KENTSEL DÖNÜŞÜM 07.07.2019 - 11:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

İmar barışı son ödeme tarihi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bir kere daha uzatıldı. Peki, uzatılan yapı kayıt belgesi son ödeme tarihi ne?

İmar barışı başvuru tarihi tüm taleplere rağmen ne yazık ki uzatılmamıştı. Ancak imar affı son ödeme tarihi için bakanlık gelen talepleri değerlendirmeye aldı ve son ödeme tarihi bir kere daha uzatıldı. 10 Milyondan Fazla Kişi Başvuruda Bulundu!İmar barışı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanan rakamlara göre 13 milyon yapıyı ilgilendiriyordu. 15 Haziran 2019 tarihinde son başvuru tarihi dolan imar barışı için toplam 10 milyon 250 bin kişi başvuruda bulundu. Yoğun talep olmasına rağmen ne yazık ki imar barışı son başvuru tarihi uzatılmadı. Ancak imar barışı son ödeme tarihi uzatıldı. Uzatılan İmar Barışı Son Ödeme Tarihi Ne Zaman Dolacak?İmar barışı başvuru formu dolduran kişiler için süreç devam ediyor. İmar barışı başvurusu yapan ve yapı kayıt belgesi ücreti belli olan kişiler bu tutarın en az yüzde 25'lik bölümünü yatırmakla yükümlü tutulacak. Bu tarih 31 Temmuz 2019 olarak açıklandı. Yani aslında imar barışı son ödeme tarihi teknik olarak 31 Temmuz 2019 olarak belirlendi. İmar Barışı Taksitlendirme Başladı! İmar barışını taksitle ödemek isteyen kişiler içinde kolaylık sağlandı. 31 Temmuz 2019 olarak belirlenen son ödeme tarihine kadar toplam yapı kayıt belgesi tutarının en az yüzde 25'i oranında ödeme yapan kişiler kalan yüzde 75'lik bölümü 31 Aralık 2019 tarihine kadar taksitler halinde ödeyecekler. 31 Temmuz tarihine kadar ödeme yapmayan kişiler ne yazık ki Ağustos ayında toplam borcunu ödemek isteseler dahi böyle bir ödeme yapmı hakkı elde edemeyecekler. Özetle Temmuz ayının sonuna kadar mutlaka yüzde 25 oranında ödeme yapılması şartı aranacak.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@