Vakıfbank Sarıpanjur 0.99 konut kredisi başvuru ekranı açıldı! Maliyet ve masraf tablosu ilk defa paylaşıldı

Vakıfbank Sarıpanjur İlk Evim Konut Kredisi başvuru ekranı açıldı. Banka kredi maliyet oranı, faiz oranları, masraf listesini açıkladı. İşte 0.99 faizli konut kredisi Vakıfbank başvuru işlemleri.

Emlak Haberleri 26.05.2022 - 10:58 26.05.2022 - 10:58 Mustafa Karagöz

Vakıfbank aracılığıyla kullanılacak konut kredisi için başvuru ekranı açıldı. Banka resmi sitesinden yayımladığı duyuru ile başvuruları, kredi maliyet tablolarını aktardı, masrafları ilan etti ve şartlrı hatırlattı. 0.99 faiz oranıyla kullanılacak konut kredisi için Vakıfbank'a başvuru yapacak olanlar için bankanın web sayfasından aktarılan bilgileri derledik. 

VAKIFBANK 0.99 FAİZ ORANLI KONUT KREDİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Vakıfbank 0.99 faiz oranıyla kredi çekerek kendi evini almak isteyenler için koşulları maddeler halinde aktardı. Banka kimlerin nasıl kredi çekebileceğini, şartların neler olacağını tüm ayrıntılarıyla duyurdu. 

* T.C. vatandaşlarının ilk konut alımları için geçerlidir.

* Sıfır konutların alımı için geçerlidir. Kampanya bir adet bağımsız bölüm ve bir adet kredinin finansmanı için uygulanacaktır.

* Krediye konu konutun azami ekspertiz değeri 2.000.000 TL olabilecektir.

* Müşterinin, eşinin ve aynı hanede ikamet eden çocuğunun halihazırda konut/mesken/daire niteliğinde gayrimenkulünün bulunmaması gerekmektedir.

* Aynı hanede ikamet eden kişilerin üzerinde hisseli olarak taşınmaz olabilecektir; ancak aynı aile içinde bir konutun hisseli olarak tamamı bulunamayacaktır.

KREDİ MALİYET TABLOLARINI İLAN ETTİ

Vatandaşların bankadan kredi çekmeleri ve ev almaları durumunda kullanacakları aylık yüzde 0.99 faizli kredinin maliyet oranlarının ne olacağına dair Vakıfbank tablo yayımladı. Tabloda da kredi kullanım limitleri vade seçenekleri ve faiz oranlarına dair bilgiler yer aldı. 

vakıfbank 0.99 faizli konut kredisi maliyet ekranı

Banka kredi kullanımlarına ilişkin ikinci bir tablo daha yayımladı. O tabloda ise kullanılacak krediye ek olarak ödenecek olan masraflar hakkında bilgiler yer aldı. 

vakıfbank 0.99 faizli konut kredisi masraf ekranı

NE KADAR KREDİ MASRAFI ÖDENECEK?

Müşteriler konut kredisi kullanımlarında ilk olarak ekspertiz ücreti masrafı ödeyecekler. Bu masraf alınacak evin değerinin belirlenmesi için gerçekleştirilen çalışma karşığında verilecek. Tutarı 1.900 TL.

İkinci masraf kalemi ise yüzde 0.05, binde 5 oranında ödenecek olan kredi tahsis ücreti. Müşteriler 400.000 TL kredi çekmeleri durumunda 2.000 TL kredi tahsis ücreti ödeyecekler. 

Banka sigorta masraflarına dair "Konut Sigortası, DASK prim tutarı konutun lokasyonu ve m² gibi kriterlere göre değişiklik göstermekte olup, Konut Sigorta, DASK ve Kredili Hayat Sigortası maliyet hesaplamasına dahil edilmemiştir." açıklamasında bulundu. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Vakıfbank Sarıpanjur İlk Evim Konut Kredisi başvuru işlemleri herhangi bir banka şubesinden bizzat yapılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@