Yapı Kayıt Belgesi Son Ödeme Tarihi Ne Zaman Dolacak, İmar Barışı Uzatılacak Mı?

İmar barışı son başvuru ve son ödeme tarihi dolmak üzere! Peki, imar barışı uzatılacak mı, yapı kayıt belgesi son ödeme tarihi ne zaman dolacak? Milyonlarca yapıyı ilgilendiren ve imar sorunlarını çözmek için başlatılan imar barışı için son başvuru tarihi yaklaştı.

Kentsel Dönüşüm 14.06.2019 - 11:51 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

İmar barışı son başvuru ve son ödeme tarihi dolmak üzere! Peki, imar barışı uzatılacak mı, yapı kayıt belgesi son ödeme tarihi ne zaman dolacak?

Milyonlarca yapıyı ilgilendiren ve imar sorunlarını çözmek için başlatılan imar barışı için son başvuru tarihi yaklaştı. İmar Barışı Son Başvuru Tarihi Uzayacak Mı?Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum imar affı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İmar barışından yararlanan toplam kişi sayısını da açıklayan Bakan Kurum "İmar barışı 31 Aralık 2017 tarihine kadar yapılmış olan yapıları ilgilendiriyor.Son başvuru tarihi 15 Haziran 2019 tarihinde imar barışına başvuru süreci tamamlanıyor. Herhangi bir uzatma söz konusu değil. 10 milyon 79 bin vatandaşımız da imar barışı sürecinden yararlandı. İstanbul’da 1 milyon 747 bin kişi İzmir’de 811 bin kişi başvuru yaptı" diyerek tarihin uzatılmayacağını söyledi. İmar Affı ve Yapı Kayıt Belgesi Son Ödeme Tarihi Ne Zaman Dolacak?İmar barışı için belirlenen son ödeme tarihi ise 30 Haziran 2019 tarihinde sona erecek. İmar affı ödemeleri için kredi kartı ile ödeme ya da taksitlendirme seçeneği bulunmazken imar barışı kredisi ile bankalar 60 ay vadeli kredi seçeneği sunuyor. İmar Barışı Hakkında Çevre Bakanı Murat Kurum Tarafından Yapılan Açıklamalar! İmar barışı son başvuru tarihi 15 Haziran 2019 tarihinde imar affı son ödeme tarihi ise 30 Haziran 2019 tarihinde sona erecek. Vatandaşlar ise hem başvuru süresinin hem de son ödeme tarihinin uzatılmasını istiyor. Konu hakkında açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "İmar barışı sürecinde artık son 4 güne girdik. 15 Haziranda imar barışı başvuru sürecimiz tamamlanıyor" açıklaması ile uzatma yapılmayacağı sinyalini vermişti.Ancak daha öncede Bakan Kurum tarafından benzer açıklamalar yapılmış ve son ödeme tarihi dolduğu gün yeni açıklama yapılarak sürenin yoğun talep nedeni ile uzatıldığı duyurulmuştu. Sabah Gazetesi tarafından yapılan haberde ise Bakanlığın süreyi uzatacağı iddia edilirek yeni son başvuru tarihi olarak 31 Ekim 2019 ve yeni son ödeme tarihi olarak ise 31 Aralık 2019 tarihleri açıklanmıştı.  Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@