Yarısı Peşin Yarısı 12 Ay Taksitle Lojman Satışı! 85, 110, 130 ve 155 m2 Daireler

Konya Meram'da 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 daireler satışa çıkarıldı. 85 m2 ile 155 m2 arasında değişen fiyatlarla satılacak olan lojmanlar için yüzde 50 peşin ödeme yüzde 50 12 ay taksit seçeneği var.

Emlak Haberleri 23.11.2021 - 10:12 23.11.2021 - 10:12 Mustafa KARAGÖZ

Konya'nın en beğenilen bölgelerinden birisi olan Meram'da kamu konutu satışı yapılacağı açıklandı. Meram Belediyesi tarafından yayımlanan duyuruda bir miktar peşin ödeme, geri kalan tutarın ise taksitle ödenmesi seçenekleri ile lojman satışı yapılcağı açıklandı. 

BELEDİYEDEN TAKSİTLİ ÖDEME SEÇENEKLERİ 

Belediye başkanlığı yayımladığı ihale duyurusunda, belli bir süre başvuruları alacağını ardından ise aşağıda yer alan tabloda ki tarihte ihale düzenleneceği bildirildi. İhale başvuru işlemlerini tamamlayanlar ilan edilen muhammen bedeller üzerinden ilk teklif fiyatlarını sunacaklar. Daha sonra katılıma göre teklifleri yükselterek evi almaya hak kazanacaklar. 

İhale işlemlerinin ne zaman ve nasıl yapılacağına ilişkin Konya Meram Belediyesi "Mülkiyeti Belediyemize ait ekli listede tapu bilgileri, muhammen ve geçici teminat bedeli belirtilen taşınmazların, 2886 sayılı yasa hükümleri ve şartnamesi dahilinde “Açık Teklif Usulüyle” satışı yapılacaktır. 3065 Sayılı Kanunun 17. maddesi 4 numaralı fıkrasının (p) bendi kapsamında KDV’den istisnadır." açıklamasında bulundu.

Bu duyuru kapsamında vatandaşlar başvurularını açık teklif usulü ile verecekler ayrıca KDV ödemesi yapmadan ev sahibi olacaklar. 

ÖDEME PLANI VE TAKSİT SEÇENEKLERİ

Meram Belediyesi konut satışlarının 1 adet 1+1 daire, 2 adet 2+1 daire, 1 adet 3+1 ve 2 adet 4+1 daire şeklinde olacağını duyurdu. Konut fiyatları 1+1 daireler için 280.000 TL'den başlıyor. En yüksek fiyatlı daire için ise 770.000 TL konut fiyatı belirlendi. 

meram beleidyesi lojman satışı

Yukarıda yer alan ödeme planına göre; ihale sonunda verilen teklifin yarısının peşin ödenecek. İsteyenler geri kalan tutarı 12 ay taksitle ödeyebilecekler. Müşteriler ayrıca isterlerse kendi ödeme planları kapsamında doğrudan peşin ödeme yada daha düşük taksitli seçeneklerde oluşturabileceler. Ödeme planı Meram Belediyesi ile belirlenecek. 

İHALE TARİHİ, BAŞVURU EVRAKLARI MERAM BELEDİYESİ DUYURUSU

Meram Belediyesi söz konusu ihale işelmlerinin 8 Aralık tarihinde gerçekleştirileceğini duyurdu. 8 Aralık tarihine kadar başvuru toplayacak olan belediye daha sonra 15.45 saati itibariyle ihaleye başlayacak. İhale işlemleri Yenişehir Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:5 Meram/KONYA adresindeki Meram Belediyesi hizmet binası 1. kat encümen salonunda, Meram Belediye Encümeni’nce yapılacak. 

Başvuru Evrakları

İhaleye katılacak olanlar; "ihale şartnamesi (belediyeden alınacak imzalanacak), T.C. Vatandaşlık numarasının bulunduğu nüfus cüzdanı sureti, Teminat olarak belirlenen bedellerin belediyeye veznesine yatırarak alınan makbuz, Vekâleten ihaleye katılma halinde, istekli adına katılan kişinin ihaleye katılmaya ilişkin noterden onaylı vekâletnamesi, Ortaklık girişimi olması halinde noter tasdikli ortak girişim beyannamesi ile ortaklarca imzalanmış ortaklık sözleşmesi, Taşınmazların görüldüğüne dair belge" evrakları ile başvurularını belediye yapacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@