Yatırımlık Kupon Arazi, Arsa, Tarla Arayanlara Milli Emlak Fırsatı: Vergisiz, KDV'siz Hazine Arazileri 3 Bin TL!

Mülkiyeti hazineye ait olan Hazine arazileri, tarlalar ve arsalar sudan ucuz fiyatlarla satışta! Metrekare fiyatına satılan ucuz Milli Emlak İlanları ile arsa, arazi yatırımı yapmak çok kolay!

Emlak Haberleri 13.01.2022 - 08:39 13.01.2022 - 10:05 Gülcan Özer

Hazine arazilerinin satışı 2022 ilanları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanmaya devam ediyor. Milli Emlak / arsa satışları 2022 ilanları ile satılık hazine arazileri listesi de duyuruldu. Yayımlanan ilanlar kapsamında Türkiye genelinde 73 ilde yer alan birbirinden değerli fırsat ilanları duyurulmuş oldu. 

Milli Emlak tarafından yapılan duyuruda satışa sunulan hazine arazileri için peşin ödeme seçeneğinin yanı sıra 24 ay taksitle ödeme yapılabileceği de belirtilirken yine satışların KDV muafiyetli yapıldığı, satın alınan hazine arazisi için 5 sene emlak vergisi muafiyeti hakkı verileceği belirtildi. Hazine arazisi yatırımı yapmak isteyenler dikkat! 

başvuru yeri ve taksit imkanı

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI 2022!

Devlete ait olan taşınmazlar hazine taşınmazı olarak adlandırılmakta olup devlet işgalli durumnda olan ya da boş bulunan bu taşınmazları satarak gelir elde etmektedir. Hazine taşınmazları Milli Emlak internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlarla satılmakta olup her ilanda başvuru tarihi, satış fiyatı, ihale tarihi ve şartları için bilgilendirme yapılmaktadır. 

Hazine arazisi başvurusu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri, emlak müdürlükleri ve milli emlak şeflikleri üzerinden yayımlanmaktadır. İlanda şu anda çok sayıda hazine arazisi bulunmakta olup Kütahya Simav'da yer alan hazine arazisi satış fiyatı 3 bin TL olarak duyuruldu. 

milli emlak hazine arazisi ilanları 13 ocak

HAZİNE ARAZİSİ METREKARE FİYATLARI 2022!

Hazine arazilerinin satışı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Mülkiyeti hazineye ait olan taşınmazlar için satış ilanları Milli Emlak resmi internet sitesi olan Milli Emlak GOV TR resmi internet sitesi üzerindne yayımlanırken her ilanda hazine arazisi metrekare fiyatı satışa sunulan arazinin büyüklüğü, konumu, bulunduğu il, ilçe, merkeze olan yakınlığı, işgalli olup olmaması ya da imar durumu gibi bilgilere göre özel olarak belirleniyor. 

satıştaki hazine arazileri 13 ocak

HAZİNE ARAZİLERİ SATIŞI 2022 SON DURUM NE?

Hazine arazilerinin satışı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından yapılmakta olup şu anda kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlarda toplam 6 bin 360 satış ilanı bulunuyor. Yurt geneline yayılan 73 ilde devam eden satışlar kapsamında 819 adet satışa çıkan ve 5 bin 541 adette satışa hazırlanan hazine taşınmazı bulunuyor. 

Satılık hazine arazileri yanı sıra mülkiyeti hazineye ait olan arsa, tarla, bağ, bahçe, lojman, kagir ev, taşlık, çamlık, zeytinlik, fıstıklık, ham toprak gibi farklı çok sayıda taşınmazda yer alıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@