Yavuz Sultan Selim Köprüsü İçin Astaldi ile Görüşen Çinlilerden İlk Açıklama Geldi!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde bulunan hisselerini satma kararı alan İtalyan Astaldi firması ile görüşen Çin'den ilk açıklama geldi.

EMLAK HABERLERİ 22.05.2019 - 23:06 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde bulunan hisselerini satma kararı alan İtalyan Astaldi firması ile görüşen Çin'den ilk açıklama geldi. Detaylar haberimizde!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yüzde 33 oranındaki payını elinde bulunduran Astaldi firması bu payı satmak için yeniden görüşmelere başladı. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang konu hakkında gazeteciler tarafından gelen soru üzerine "İş arkadaşlarım da bana söyledi. Şu an Çin tarafı ile Türk tarafındaki bu görüşmeler henüz bitmedi ve devam ediyor. Biz, Çin tarafı olarak olumlu haberi bekliyoruz” açıklamasında bulundu. Astaldi'nin Payına 1 Milyar Dolar Değer Biçiyor Çinli yatırımcı grubun Astaldi tarafından elde tutulan köprü varlıklarına 1 milyar dolarlık değer biçtiği açıklanmıştı. Astaldi 3. Boğaz Köprüsü hisseleri için bir kere daha satış atağına geçerken Türkiye'de yaşanan ekonomik sorunlar nedeni ile yabancı firmaların hisse alımına yanaşmadığı iddia ediliyor. İtalya'nın en büyük ikinci inşaat şirketi olarak kabul edilen Astaldi Türk Lirasında yaşanan hızlı değer kaybı sonrasında nakit sıkıntısına düşmüş ve sahip olduğu hisseleri elden çıkarmaya çalışmıştı. Ancak verilen teklifleri düşük bulan şirket hisseleri satmak yerine konkordato ilan etmişti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@