Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İnşaat Sektöründen Onay Aldı

Açıklanan kabine listesi ile yeni bakanların ismi de belli oldu. Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Kurum inşaat sektörünü mutlu etti.

Emlak Haberleri 12.07.2018 - 09:08 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Açıklanan kabine listesi ile yeni bakanların ismi de belli oldu. Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Kurum inşaat sektörünü mutlu etti.

Bakanlar Kurulu kabinesi isim listesi içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için yeni atanan bakan Emlak Konut başkanı olan Murat Kurum oldu. Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak Murat Kurum'un adının açıklanması inşaat sektöründe büyük memnuniyet yarattı. Uzun yıllardır sektörün içerisinde olan bir isim olan Kurum döneminde inşaat sektöründe şahlanma bekleniyor. Sorunları Bildiği İçin Çözümü Daha Kolay Olacaktır Murat Kurum'un yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak isminin açıklanmasının ardından inşaat sektörü temsilcilerinden açıklamalar peş peşe geldi. Konu hakkında açıklamada bulunan Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, Kurum'un uzun yıllar Emlak KONUT GYO Başkanı olarak oldukça iyi bir performans sergilediğini söyleyerek sorunları bilen biri olarak bu sorunların çözümünü çok daha kolay bir şekilde yapacağını dile getirdi. İnşaat Sektörü Artık Çok Daha Hızlı Bir Şekilde Büyüyecek Sektörün içerisinde yer alan birisi olması nedeni ile hemen hemen tüm inşaat firmalarının sahibi tarafından tanınan bir isim olan Kurum'un bakan olması hakkında Bahaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdüssamet Bahadır'da açıklamada bulundu. Bahadır Kurum'u çözüm odaklı çalışan başarılı bir bürokrat olarak tanımlarken tecrübeli, genç ve dinamik bir bakan ile inşaat sektörünün artık çok daha kısa bir süre içerisinde çok daha iyi yerlere geleceği inancını taşıdığını söyledi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@