Yeni Sezonu Exxen'de Yayınlanacak Efsane Dizi Leyla İle Mecnun Nerede Çekildi?

Türkiye'nin fenomen dizilerinden Leyla İle Mecnun, Exxen platformunda izleyicilerle buluşmaya hazırlanırken dizinin nerede çekildiğine dair büyük merak yaşanıyor. Leyla ile Mecnun nerede çekiliyor?

Emlak Magazin 28.07.2021 - 03:00 28.07.2021 - 03:00 Engin Uzunoğlu

Türk televizyonlarında yayınlandığı dönemde rekorlar kıran fenomen dizi Leyla ile Mecnun yıllar sonra yeniden çekilmeye başlandı. Kısa bir süre sonra Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Exxen platformunda yayınlanmaya başlayacak olan leyla İle Mecnun dizisi haklkında araştırmalar yoğunlaştı.

LEYLA İLE MECNUN DİZİSİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Yıllar sonra yeniden çekimlerine başlanan Leyle ile Mecnun dizisi Exxen platyformu ile izleyiciyle buluşacak. Ancak dizinin net yayın tarihi henüz belli olmadı. Exxen, Leyla ile Mecnun dizisinin ilk fragmanını yayınladı ama dizinin yayın tarihi hakkında henüz bir duyuru yapmadı. 

leyla ile mecnun

LEYLA İLE MECNUN DİZİSİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Leyla ile Mecnun dizisi 10 yıl önce Sarıyer'de çekiliyordu. Yıllar sonra yeniden dizinin çekimleri için planlama yapıldığında ise eski mekanlara dair bir sorun meydana geldi. Dizide sıklıkla kullanılan ve Erdal Bakkal'ın bakkalı ve evi olarak bilinen yapının mahkemlik olduğu öğrenildi.

Binanın sahipleri ile İl Özel İdaresi arasında çıkan anlaşmazlık mahkemeye taşınmıştı. Dolayısı ile bina dizi çekimi için uygun değildi. Kireçburnu'nda bulunan mekanın kullanılamaması üzerine devreye Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç girdi. Ancak yine de sorun çözülemedi. 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bu gelişme üzerine ilçenin tanıtımına büyük katkı sunan fenomen dizi Leyla ile Mecnun'un çekimlerinin yapılabilmesi için özel bir formül üretti. Sarıyer'de bir başka mekanı dizi çekimleri için tahsis eden Şükrü Genç dizinin yeni bölümleri için de yaşanan krizi sona erdirdi. 

Dizi ekibine Sarıyer Belediyesi tarafından gösterilen arsada dizide kullanılan eski Erdal Bakkal aynı şekilde yeniden yapıldı. Dekor ile eski bakkalın birebir aynısı olan bakkal dükkanı dizinin çekimlerinin ana merkezi olmaya devam edecek. 

leyla ile mecnun dizisi exxen

LEYLA İLE MECNUN DİZİSİNİN OYUNCULARI KİMDİR?

Leyla ile Mecnun dizisi yönetmen Onur Ünlü tarafından çekiliyor. Dizinin senaryosunu ise eskiden olduğu gibi yine Burak Aksak yazıyor. Dizide Mecnun rolünü Ali Atay, Erdal Bakkal'ı Cengiz Bozkurt, İskender Çınar'ı Ahmet Mümtaz Taylan, İsmail Abi'yi Serkan keskin, Aksakallı Dede'yi Köksal Engür canlandırıyor. 

Öte yandan Leyla ile Mecnun dizisinin yeni bölümlerinde bazı yeni oyuncular da yer alacaklar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@