Yılın ilk 6 ayında 4 milyar harç geliri elde edildi!

2019 yılının Ocak ve Haziran ayı arasında geçen ilk 6 ayda konut satış işlemlerine bakıldığında Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı 4 milyar harç geliri elde edildiğini açıkladı.

EMLAK HABERLERİ 25.07.2019 - 18:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

2019 yılının Ocak ve Haziran ayı arasında geçen ilk 6 ayda konut satış işlemlerine bakıldığında Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı 4 milyar harç geliri elde edildiğini açıkladı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, "İlk 6 ay sonu itibarıyla satış işlemlerine baktığımızda 1 milyon civarında satış işlemi gerçekleşmiş. Buna karşılık da aşağı yukarı 4 milyar harç geliri elde edilmiş. Yabancılara gayrimenkul satışıyla ilgili işlemlerde geçen yıllara göre ciddi artış söz konusu." dedi.VATANDAŞ OLMAK İÇİN GAYRİMENKUL ALIMI VAR!Gayrimenkulün Türkiye'de yatırım aracı olarak kabul edildiğini ve bundan dolayı da son zamanlarda canlılık yaşandığını ifade eden Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı,  “Genel olarak bakıldığında bazen ekonomik anlamda kara tablo çizilir. Fakat gayrimenkuldeki hareketlilik ekonominin de ciddi göstergesi. Bu göstergeler de Türkiye'de 'ekonomi çok kötüye gidiyor' gibi bir görüntünün de doğru olmadığını ortaya koyuyor. Bu sene içerisinde 3 bin civarında sadece vatandaş olmak için gayrimenkul alan yabancılar var. Onun ötesinde de yabancılara gayrimenkul satışıyla ilgili işlemlerde geçen yıllara göre ciddi artış söz konusu." Dedi.İLK SIRAYI IRAKLILAR ALIYORIraklıların konut alımında yabancılar arasında ilk sırayı aldığını belirten Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, "Şu anda Iraklılar, Almanlar, İngilizler, Ruslar, İranlılar ve Afganistanlılar ilk sırada yer alıyor. Bunların dışında dünyanın birçok ülkesinde bizden gayrimenkul talebinde bulunan insanlar söz konusu. Türkiye, turizm cenneti olan bir yer. Yabancıların özellikle birçoğu da yaz tatillerinde kullanmak için Türkiye'de zaman geçirme düşüncesiyle gayrimenkul alıyor. Sahil kesimlerde bu konuda ciddi talep var. Irak, İran ve Afganistanlıların daha çok İstanbul, Ankara veya Bursa civarlarında konut talepleri söz konusu." İfadelerini kullandı.İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@